Zbigniew Ziobro chce zrealizować mokry sen PiS, czyli zdelegalizować partię komunistyczną. Obecnie liczy ona nie więcej niż kilkaset osób i jest nieszkodliwa jak boża krówka.

www.flickr.com/photos/eyesplash/

Trwają, jak powiedziała „Gazecie Wyborczej” rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, prace mające na celu przygotowanie wniosku Prokuratora generalnego do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z zapisami Konstytucji RP celów i działalności Komunistycznej Partii Polski.

Prace są szeroko zakrojone. Śledczy z Biura Spraw Konstytucyjnych zwrócili się do prokuratur o informacje, które pomogą uzasadnić wniosek o delegalizację. Chodzi o potwierdzenie, czy gdzieś w Polsce toczy się postępowanie przeciwko partii komunistycznej. Na razie wiadomo, że prokuratura w Dąbrowie Górniczej, gdzie KPP ma swoją siedzibę, prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie prezentacji przez komunistów symboli komunistycznych w postaci sierpa i młota, a także portretu Lenina. Idzie o to, czy prezentując swoje flagi nie wyczerpała artykułu kodeksu karnego o propagowaniu symboli komunistycznych.

Komunistyczna Partia Polski jest marginalną partią liczącą kilkaset osób z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, wydaje pismo „Brzask”. W jednym z dokumentów pisali: „- Jesteśmy komunistami, bo chcemy być po właściwej stronie. Bycie po właściwej stronie to, to dzięki czemu każda chwila życia ma sens. Jesteśmy komunistami, bo nie zgadzamy się na świat kierujący się zasadami, przy których wyścig szczurów i prawo dżungli to pozytywne wzorce racjonalności i uczciwości”. Ostatnio wypowiedziała się przeciwko fałszowaniu historii i zniesławianiu pamięci Dąbrowszczaków, krytycznie wypowiada się o polityce PiS, przypomina zapomniane rocznice historii ruchu robotniczego i narodowowyzwoleńczego w Polsce i na świecie.

W przypadku delegalizacji Komunistycznej partii Polski państw polskie ośmieszy się i skompromituje ostatecznie. Pokaże się tym samym jako autorytarna instytucja, w której pojęcie wolności poglądów jest pustym dźwiękiem. Ale też będzie to ważny sprawdzian, czy opozycyjna polska klasa polityczna stanie w obronie KPP, ponieważ jej delegalizacja może być początkiem procesu czyszczenia sceny politycznej z niemiłych PiS organizacji politycznych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wyklęty, powstań ludu ziemi,
  Powstańcie, których dręczy głód,
  Myśl nowa blaski promiennymi
  Powiedzie nas na bój, na trud.
  Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj tyran drży!
  Ruszymy z posad bryłę świata,
  Dziś niczym, jutro wszystkim my!

  REFREN:
  Bój to będzie ostatni,
  Krwawy skończy się trud,
  Gdy związek nasz bratni
  Ogarnie ludzki ród.

  Nie nam wyglądać zmiłowania
  Z wyroków bożych, z pańskich spraw.
  Z własnego prawa bierz nadania
  I z własnej woli sam się zbaw!
  Niech w kuźni naszej ogień bucha,
  Zanim ostygnie – przekuj w stal,
  By łańcuch spadł z wolnego ducha,
  A dom niewoli zniszcz i spal!

  Bój to będzie ostatni…

  Rządzący światem samowładnie
  Królowie kopalń, fabryk, hut
  Tym mocni są, że każdy kradnie
  Bogactwa, które stwarza lud.
  W tej bandy kasie ogniotrwałej
  Stopiony w złoto krwawy pot.
  Na własność do nas przejdzie cały,
  Jak należności słusznej zwrot.

  Bój to będzie ostatni…

  Dziś lud roboczy wsi i miasta
  W jedności swojej stwarza moc,
  Co się po ziemi wszerz rozrasta,
  Jak świt łamiący wieków noc…
  Precz darmozjadów rodzie sępi!
  Czyż nie dość żerów z naszych ciał?
  Gdy lud wam krwawe szpony stępi,
  Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.

 2. Sprawiedliwość powiedziała: – Niemiecka swastyka również jest zakazana

  https://wolnemedia.net/wojsko-macierewicza-zmierzy-sie-z-dzikami/#comment-212661
  „(…)Jesteśmy komunistami, bo nie zgadzamy się na świat kierujący się zasadami, przy których wyścig szczurów i prawo dżungli to pozytywne wzorce racjonalności i uczciwości”(…)” – napisali komuniści.

  Zgadzam się z walką o prawa człowieka i obroną słabszych. Ale czy to od razu musi znaczyć, że musicie być komunistami… — ustrojem który łamał prawa człowieka i wymordował połowę świata?… Niesprawiedliwość ustroju komunistycznego nie oszczędziła nawet tych najsłabszych. A pełna notabli jego władza sama opiewała we wszelkie luksusy kosztem najsłabszych. To gdzie tu ma być logika praworządności tej waszej partii – komunistycznej? A… no tak. zapomniałem że to jest lewo-rządność…

  Coś Wam poradzę: Zmieńcie Wy te symbole na inne – może kojarzące się stricte z socjalizmem ekonomicznym, i może wtedy wam uwierzę. W każdym razie dziś na tyle znam historię że ręka samego mnie świerzbi żeby wam…

  A Was prawico konserwatywna ostrzegam: W prawdzie komunizm nigdy jeszcze nie wygrał, ale przyczyną jego powstania byliście właśnie Wy: Wasze materialne bogactwo intelektualne które sprawiło że pod naporem ciężaru jego złotych myśli, ściany za króla Francji w jego pałacu trzeba było podpierać; i skrajne ubóstwo, łajdackie wykorzystywanie ludzi dla których nawet dachu nad głową do dziś nie ma, i to wasze nieludzkie traktowanie zwierząt: https://waldorfus.wordpress.com/2017/06/25/futro-fiony-nadzieja-prawicy/

  1. oni nie propagują ustroju totalitarnego a komunizm powstał wcześniej niż rozwinął się w Rosji i z totalitaryzmem nie miał nić wspólnego. Rosyjscy komuniści posługiwali się nim żeby uzasadnić budowę totalitarnej dyktatury. Totalitaryzm można zbudować na dowolnej ideologii może to być ideologia socjalistyczna, liberalna związana z lewicą lub prawica jakakolwiek.. celem jest zniewolenie jednostki może być totalitaryzm ukryty np: dziś żeby kontrolować ludzi nie stawia się przy każdym policjanta z pałka wystarczą media metody wpływu na ludzi są powszechnie znane wystarczy poczytać psychologię.. sami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy jak się nami manipuluje

 3. No nareszcie! Tylko pytanie, czy jest sławny Wujek Adolf, czy ekipa sanacyjna? No bo to ważne, czy Bereza Kartuska czy Dachau.

  1. Optymista? Przecież KPP rozwiązała sama III Komunistyczna Miedzynarodowka. Sanacja „tylko” zdelegalizowala.

 4. A niech delegalizują komuchów jeżeli ktoś nie potrafi wyciągać lekcji z historii to mu trzeba pomóc. Tylko razem z KPP musi iść delegalizacja ONR i Wszechwieśniaków

  1. max puknij się maxymalnie w łeb to może zrozumiesz co się święci

 5. „Powoli, maszyna, jak żółw, ociężale…” Wiecej wiary w „Dobrą zmianę” Jeszcze dojdzie do siebie. Dobre wzory z czasow Swietej Inkwizycji, zakazanych ksiąg, ale i sprawdzona selekcja niesłusznych książek z czasow wczesnego PRL-u jeszcze przed nami. Delegalizacja KPP spełni marzenia i nareszcie lewica będzia miała wlasnych, prawnie usankcjonowanych męczenników. To prawdziwa nobilitacja. „Nie lekajcie się!” Zwłaszcza na „Tej ziemi”.

 6. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro nie opublikował jej na stronie ministerstwa

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wyborczy show Trumpa: „Ameryka silna i dumna”, ale kiepsko w sondażach

74-letni miliarder Donald Trump, człowiek, który prawie cztery lata temu niespodziewanie p…