O tym dlaczego należy bronić pamięci radzieckich żołnierzy poległych i pochowanych na terytorium Polski można było usłyszeć na międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie „Kursk”.

Data konferencji została wybrana nieprzypadkowo – to rocznica bitwy pod Lenino, w której udział wzięła I Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki – jednostka, która razem z Armią Czerwoną dotarła do Berlina. 12 października do 1989 roku był Dniem Wojska Polskiego, natomiast w III RP polityka historyczna dołożyła niemałych starań, by LWP wykreślić ze zbiorowej pamięci społeczeństwa polskiego.

Konferencja miała na celu zwrócenie uwagi na bezprawność polskiej akcji niszczenia pomników pamięci żołnierzy radzieckich, jej szkodliwe skutki dla stosunków polsko-rosyjskich, a także zebranie wspólnych doświadczeń w celu zbiorowego sprzeciwu przeciwko niej.

Zebranym przyszło wysłuchać wielu gorzkich słów z ust przedstawicieli rosyjskiej strony. O fatalnym stanie stosunków miedzy Polską a Rosją mówił ambasador Federacji Rosyjskiej Sergiej Andriejew, o utrudnieniach stwarzanych przez polskie władze rosyjsko-polskim grupom poszukujących szczątków poległych żołnierzy i przekazaniu ich rodzinom opowiadał Anton Torgaszow, o kampanii nacisków i zastraszania członków jego organizacji i panującej powszechnie rusofobii – przewodniczący Stowarzyszenia „Kursk”, Jerzy Tyc. Przytaczano dziesiątki przykładów bezprawnego niszczenia pomników radzieckich żołnierzy, drobiazgowo wykazano, że kampania niszczenia pomników ku czci poległych jest naruszeniem umów międzynarodowych nie tylko z Rosja, ale i z Ukrainą, Białorusią i innymi krajami.

Jednocześnie wszyscy zebrani wyrażali nadzieję, że jedynie wspólne, niezależnie od poglądów politycznych, występowanie przeciwko barbarzyństwu, jakim jest niszczenie miejsc pamięci, a często pochówku i nie uszanowanie poległych w imię partykularnych interesów polityków, którzy chcą wyprać pamięć zbiorową, może przynieść jakieś pozytywne rezultaty.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. POLSKI RZĄD POPIS JEST CHORY NA MÓZG I NADAJE SIĘ WYŁĄCZNIE DO ZAKŁADU PSYCHIATRYCZNEGO!!! TEN RZĄD ZWŁASZCZA PIS-U PROWADZI NAS DO EPOKI CIEMNEGO ŚREDNIOWIECZA. TO CZYJAŚ OSOBISTA ZEMSTA NA POMNIKACH ŻOŁNIERZY RADZIECKICH, Z GÓRY OPŁACONE!!! TA PISOWSKA HOŁOTA KTÓREGOŚ DNIA SIĘ NIEŹLE DOIGRA A CENĘ ZA JEJ WYBRYKI BĘDZIEMY PŁACIĆ MY CZYLI NARÓD, BO ONI ZAWCZASU CZMYCHNĄ GDZIEŚ ZA MIEDZĘ PRZEZ ZALESZCZYKI!!! CO TO ZA OBŁUDNICY – MODLĄ SIĘ POD CZĘSTOCHOWSKĄ FIGURĄ A MAJĄ DIABŁA ZA SKÓRĄ! W KAŻDEJ DZIEDZINIE ICH POLITYKA RÓWNA SIĘ MNIEJ NIŻ ZERO!!!!!!!!!!

  2. Każdy przyzwoity człowiek powinien wesprzeć działania KURSKA! Nie wszyscy jesteśmy zakłamanymi idiotami i barbarzyńcami!

  3. tak wygląda bohaterstwo maciora i innego pisuarowego ścierwa, łatwiej walczyć z nieboszczykami bo oni nie oddadzą ,

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Afgański ruch oporu u bram największych miast, gwałtowne walki

Wojska afgańskich kolaborantów okupacji USA-NATO przeżywają ciężkie chwile. Narodowa koali…