Fotografia J. Samolińskiej

„Gazeta Wyborcza” wyrzucała ostatnio Agacie Dudzie, że ta zamiast na Kongres Kobiet, wybrała się na 150-lecie Koła Gospodyń Wiejskich – miało to być oznaką lekceważenia wyborczyń i postulatów feministycznych. Trudno wyobrazić sobie bardziej jasne wyjaśnienie tego, dlaczego obóz liberalny przegrał te wybory i znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego przegra też prawdopodobnie następne – i dlaczego, tak jak uprzednio, PiS będzie miał więcej wyborczyń niż wyborców.

Podejrzewam, że autor artykułu na temat faux pas „pierwszej damy” nawet nie zastanowił się na tym, jak obraźliwe jest podawanie święta wiejskich kobiet jako wymówki dla poważnego feminizmu, jakim jest spotkanie wyfiukanych zamożnych pań w garsonkach. Prawdopodobnie organizatorki Kongresu Kobiet nie zrozumiały, jak poczują się setki tysięcy kobiet, które co miesiąc nie otrzymują alimentów na utrzymanie swoich dzieci, kiedy usłyszą oklaski dla Mateusza Kijowskiego, który znany jest z ogromnych zaległości alimentacyjnych. Organizatorzy demonstracji Komitetu Obrony Demokracji nie widzą, jak upokarzają ludzi niezamożnych okrzykiem „nie damy się kupić za 500 złotych”; jak lekceważenie dla programu socjalnego jest jednocześnie pogardą dla tych, którzy czekają na niego z utęsknieniem, żeby wreszcie kupić dzieciom buty na zimę i bez lęku otwierać kopertę z rachunkiem za gaz.

Jednocześnie – liberalna opozycja nie jest zdolna do punktowania Prawa i Sprawiedliwości tam, gdzie je punktować należy, przede wszystkim dlatego, że w wielu sprawach niewiele się od niego różni. Na marszach KOD „postępowe” i „proeuropejskie” środowiska krzyczą „precz z PiSlamem”, a Manuela Gretkowska z Kongresu Kobiet nakłada sobie papierowy worek, który ma reprezentować zniewolenie, jakim dla muzułmanek są chusty – środowiska te kompletnie nie rozumieją, w jakim miejscu te worki i okrzyki stawiają je na europejskiej scenie politycznej i że znacznie im bliżej do Orbana niż do Angeli Merkel, którą tak pragnęłyby naśladować. Ani KOD, ani Kongres Kobiet nie potrafią nawet określić się jasno w sprawie liberalizacji ustawy aborcyjnej; nie są w stanie stanąć w obronie praw wszystkich kobiet nawet przy tak oczywistym liberalnym postulacie jak prawa reprodukcyjne.

Ani to wolność, ani równość, ani demokracja.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jeden z nielicznych głosów zdrowego rozsądku. Tak, KOD jest taką samą konserwatywną formacją, broniącą przywilejów określonych środowisk, a te pseudofeministki nie rozumieją pojęcia feminizmu. To może wydawać się śmieszne, że ci ludzie na demonstracjach reprezentują szowinizm klasowy (a ponoć Marks się zdezaktualizował), czyli pogardę dla innych środowisk (absolutnie się zgadzam z autorką) i nie rozumieją, że takie postawy nie przysparzają poparcia.
  Poparcie dla obecnego „kompromisu” antyaborcyjnego to jest kompletny blamaż, którego nawet komentować nie warto.

 2. Ale brednie
  Żadna feministka nie wyklucza kobiety która wybrała życie domowe, bo tu chodzi o wybór, aby był ten wybór. Stronnictwa prawicowe odbierają wybór chcą zmusić do życia w niedojrzałości, gdzie ta kobieta jest jak małe dziecko trzeba ją rządzić. ( pedofilia kleru ). Wiocha to elektorat pis i kler tam włada, od lat baby wieją ze wsi do miasta za lepszym życiem, skandalem jest to co Duda napisał do kongersu kobiet, że wszystkie prawa kobiety mają ok….tak i ustawa antyaborcyjna która jest ewidentnym pragnieniem mordowania, która jest bardziej restrykcyjna niż w Iranie, to takie twierdzenia są dopiero bezczelnym łgarstwem tego kryminalisty Dudy.

  1. Twoja pogarda dla wsi i kobiet ze wsi dobrze potwierdza tezę artykułu.

  2. glob, PełOwska prostytutko, znowu tu jesteś?!

 3. Ja też tak myślę, dobry tekst. Znalezienie lewicowej formuły na anty-PIS będzie trudne, ale jednak możliwe, KOD to dla mnie front obrony starych interesów, tak jak i Kongres Kobiet… Pyrsk z Rybnika

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Zasłużył

Piotr Ikonowicz wie, co Polaków boli. I dlaczego boli. Z bólem i krzywdą ma do czynienia w…