PiS wycofał poprawkę, w której przeznaczał 20 mln zł na szkołę ojca Rydzyka. Czy zaowocuje to ochłodzeniem stosunków na linii Toruń-Warszawa?

facebook.com/Tadeusz Rydzyk
facebook.com/Tadeusz Rydzyk

Pod poprawką do projektu budżetu, zwaną „hołdem toruńskim”, złożył podpis zakochany w rozgłośni o. Rydzyka poseł Ryszard Terlecki. Mityczne 20 mln zł miało zostać wzięte z puli przeznaczonej na Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O decyzji nie miał pojęcia Piotr Gliński.

– Poprawka PiS przeznaczająca 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została wycofana – poinformował w czwartek wieczorem, przed głosowaniami odnośnie do budżetu na 2016 r. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Posłowie wnieśli do projektu budżetu 23 poprawki dosłownie w ostatniej chwili. Zatwierdziła je komisja finansów publicznych po drugim czytaniu. Szef klubu PiS podpisał się pod poprawką, w której komisja finansów przyznała olbrzymią dotację szkole ojca Tadeusza Rydzyka na „realizację zadań”. Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej mówił wprost o „korupcji politycznej”. Na tej samej komisji bowiem obcięto o 10 mln zł środki przeznaczone dla Rzecznika Praw Obywatelskich. Oburzeniem zareagowali również przedstawiciele Ministerstwa Kultury. Piotr Gliński zarzekał się, że nic nie wie o dotacji dla toruńskiej uczelni.

Ostatecznie poprawka została wycofana. Poinformowała o tym rzeczniczka ministerstwa Anna Lutek na Twitterze. Wygląda na to, że decyzja ta była samowolą wicemarszałka Sejmu i członków komisji, niekonsultowaną z szefostwem partii.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Internet Free!
    Radocha przedwczesna! Te 20 milinów zł bedzie dane z ministerstwa edukacji, szkolnictwa itp. Minister z PO dał 50 tysięcy USD na remont stajeni Jezuska, dalsze 50 tysięcy dał prezydent rodem z PO, miliony zł na świątynie optrzności, lista jest długa darczyństwa na Krk przez ekipę PO-PSL.
    Jednak w darczyństwie dla Krk przduje była PZPR i jej spadkobiorca SLD!
    Tzw. lewica jest na czele w dawaniu pieniędzy i gruntów państwu Watykan alias Kościół katolicki.
    Są na na to archwizowane dowody!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Lewica walczy z nadużywaniem umów śmieciowych. Wniosła ważny projekt ustawy

Zapewne ten poselski projekt ustawy złożony przez przedstawiciela Lewicy przepadnie w Sejm…