Rząd chiński podpisał się oficjalnie pod tezą prof. Zhong Nanshana, specjalisty od chorób układu oddechowego i weterana walki z epidemią SRAS (2002-2003), który od kilku tygodni utrzymuje, że źródło epidemii Covid-19 znajdowało się poza Chinami – w USA.

twitter screen

Wczoraj wieczorem rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian opublikował na Twitterze wideo z dyrektorem amerykańskiego ośrodka kontroli i prewencji chorób (CDC), który mówi na przesłuchaniu przed Kongresem, że niektórzy Amerykanie zmarli, jak podejrzewano, na zwykłą grypę sezonową, w rzeczywistości byli zarażeni Covid-19.

Zhao Lijian zadaje w swoim tweecie konkretne pytania, kiedy „pacjent zero” pojawił się w Stanach, ile osób zostało zarażonych, wzywa Amerykę do „jawności” i publikacji swoich danych. Jego zdaniem CDC „zostało przyłapane na gorącym uczynku”. Wcześniej, prof. Nanshan wskazywał na tropy chińskiego śledztwa medyczno-policyjnego, które miały wskazywać, że wirus został rozprzestrzeniony na targu w Wuhan w październiku zeszłego roku przez żołnierzy amerykańskich, którzy brali udział w Światowych Igrzyskach Wojskowych w tym mieście. Oficjalne wyniki śledztwa nie zostały jednak do tej pory ogłoszone.

Władze chińskie nie wiążą tych rewelacji z wcześniejszymi doniesieniami mówiącymi o pochodzeniu wirusa od zwierząt, a WHO ich w ogóle nie komentuje.

Podczas gdy WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) specjalnie wybrała nazwę wirusa nie wskazującą na kraj jego pochodzenia, administracja amerykańska od początku, systematycznie mówi o „chińskim” koronawirusie. Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo nazywa go „wirusem wuhańskim”, co było już przedmiotem chińskich protestów. Do tej pory, podejrzenia o amerykańskie pochodzenie słynnego koronawirusa krążyły jedynie w światowym internecie, nie przedostając się w zasadzie do nurtu oficjalnego. Wczorajsza oskarżycielska deklaracja Zhao Lijiana zmienia tę sytuację.

patronite

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. A ty oczywiście łykasz te brednie jak pelikan kluchy?
      To się nazywa propaganda, a konkretnie czarny PR. I leci w obie strony USA szkalują Iran, a ten nie pozostaje im dłużny. Ot taka piaskownica dla podstarzałych chłopaczków.

    2. Tylko napisałem, nie dodałem czy w to wierzę czy nie. Troszkę przybastuj miszczu, nie potrzebuje twoich impertynenckich komentów.

  1. To może rykoszetem uderzyć w US-rańców, bo wirus ma tam idealne warunki rozwoju: ok. 40 mln ludzi bez żadnego ubezpieczenia i 12-15 mln nielegalnych imigrantów. Obie te grupy nie pójdą do lekarza z jakąś gorączką.

  2. Mądre ludowe przysłowie mówi – kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Murykanie mają to monstrum teraz u siebie a ich giełdy spadają na pysk. Chinczycy poradzili już sobie z tym potworem teraz zobaczymy jak sobie z nim poradzi zachód.

  3. za każdym łajdactwem stoją te zaoceaniczne łachudry i ich rozsiana po świecie agentura . To jest prawdziwa zaraza,to pandemia!!!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Tak z kryzysem walczy lewicowy rząd. Hiszpania wprowadzi dochód gwarantowany

Rosnące bezrobocie? Obywatele bez środków do życia? Zamiast kolejnych miliardów euro preze…