To nie dziwi, że kościelna prawica, jaką jest w istocie nurt w polskim Kościele zgromadzony wokół Tadeusza Rydzyka drzy przed nastrojami społecznymi, które mogą mieć lewicowy odcień. Rydzyk i jego ludzie próbują temu przeciwdziałać w dość specyficzny sposób.

Medialny holding dyrektora Rydzyka od zawsze opierał się na finansach, zbieranych przede wszystkim od swoich słuchaczy i widzów. Teraz jednak, w nowej, trudniejszej sytuacji gospodarczej, apele o większą ofiarność ponowiono, z jedną wszakże różnicą – Rydzyk chce, aby z pomocą pospieszyło również państwo, zasilając katolickie, prawicowe media publicznymi pieniędzmi.

„ Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i odpowiedzialnej pomocy świadomych i ofiarnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi wszyscy się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc” przekonywał Rydzyk.

Jednym z argumentów mających przekonać do zwiększonej pomocy jest, a jakże , lewicowe zagrożenie. Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej występujący w tej samej audycji, Szczepan Wójcik, straszył: „albo chcemy obudzić się w świecie lewicowym, gdzie eutanazja jest czymś powszechnym, aborcja jest czymś powszechnym, gdzie tak naprawdę nie ma wartości lub są tylko antywartości, albo chcemy obudzić się w świecie, który jest dla nas istotny, gdzie szanuje się życie, szanuje się ludzi starszych, szanuje się prawdę”.

I oczywiście nie można było obejść się bez zwrócenia się do państwa. Akurat w tym układzie władzy Rydzyk może liczyć na wsparcie. Zakonnik postuluje zatem, by media katolickie, kierowane przez niego zostały zwolnione z ZUS „na kilka miesięcy”. Czy to ma być więcej niż wynosi okres, w którym nie płacić ZUS mogą zwykłe przedsiębiorstwa, czy też w drodze wyjątku należy go dla tych podmiotów przedłużyć, nie wiadomo.

Media, jak i cała gospodarka, borykają się z trudnościami. Dotyka to wszystkich i wszyscy mają prawo szukać pomocy u swoich odbiorców. Na tej drodze życzymy wszystkim sukcesów, zgodnie z pluralizmem poglądów. Jednak straszenie ludźmi o odmiennych przekonaniach i próba załatwienia sobie prawdopodobnego dodatkowego wsparcia państwa, to nieuczciwość.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. hasło z encyklopedii: Pasożytnictwo– forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody.

 2. Normalny crowdfunding. Czekam aż lewica też się tego nauczy i zrobi ogólnopolskie radio i telewizję, na które zrzucać się będą widzowie i słuchacze. No bo przecież nie zazdrościmy, nie?

  1. Lewica w kościole to ci, których nie trzeba zeskrobywać ze ściany po prawej stronie

  2. Czy są tam nurty lewicowe to nie wiem ale są nurty i są księża którzy są za tym aby Kościół się reformował i dopasowywał do zmieniającego się świata oraz aby zmienił nastawienie do niektórych rzeczy.

 3. Skoro święte radyjko, co ma ryja działa dzięki łasce pana Boga, to niech dobry Pambócek sypnie z góry miedziakami. Ostatecznie może być i manna, bardziej kłopotliwa, ale i ją się opyli oo dobrej cenie.

  1. A może by tak O. Rydzyk zamiast wołać o pieniądze na swoje media sam zrobił zbiórkę? Na przykład na respiratory tak jak zrobił Biskup Ryś lub ten ksiądz z Wałbrzycha który zbiera pieniądze na kombinezony dla służb medycznych?

  2. @ Kostyczny Aferał!
   Ojciec Muchomorek to już robił zbiórki…. świadectw udziałowych i datków na ratowanie stoczni Gdańskiej, a zara potem powstały próby organizowania TV i radyjo jakoś sie rozkręciło…
   Był tylko jeden problem.. Niektórzy dociekliwy zadawali pytania gdzie podziały się składki???

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…