Być może już niebawem ciąży nie będzie można usunąć, nawet jeśli zagraża ona życiu kobiety albo jest wynikiem gwałtu. Chcą tego katoliccy dygnitarze, którzy zapowiedzieli zmasowaną ofensywę przeciwko podstawowym prawom obywatelskim.

Konferencja Episkopatu Polski - ci smutni panowie chcą całkowitego zakazu aborcji / wikipedia commons
Konferencja Episkopatu Polski – ci smutni panowie chcą całkowitego zakazu aborcji / wikipedia commons

Hierarchowie kościoła katolickiego wykorzystują skrajnie konserwatywny kierunek obecnego rządu do przeforsowania kolejnych kuriozalnych przepisów, w tym wypadku – wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.

– W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie – podkreśla w liście Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Przypomnijmy, że przepisy regulujące możliwość usunięcia ciąży obowiązują od 1993 roku i wbrew temu, co usiłują nam wmówić kościelni dostojnicy – nie są żadnym kompromisem, a wyjątkowo restrykcyjną w skali świata formą ograniczenia praw kobiet. W świetle obowiązującego prawa aborcję można przeprowadzić, gdy życie matki jest zagrożone, ciąża jest wynikiem czynu zabronionego (czyli np. gwałtu) lub gdy płód ma poważne wady genetyczne albo jest w sposób ciężki i nieodwracalny upośledzony.

Lobbyści z kościoła katolickiego chcą teraz odebrać Polkom również tę resztę praw. Swoje zamiary motywują wzlędami moralnymi. „Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: ,,Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka” – to fragment komunikatu Konferencji Epispopatu Polski Bardzo możliwe, że czarna wizja już niedługo się spełni, gdyż w sejmowej szufladzie czeka projekt zaostrzenia ustawy aborcyjnej, złożony przez Prawo i Sprawiedliwość.

Dla biskupów 2016 roku jest okazją do wprowadzenia ortodoksyjnych porządków nie tylko z powodu przyjaznego rządu, ale również z uwagi na 1050 rocznicę chrztu Polski, która, według kościelnych magnatów, jest dobrym momentem na uczynienie z kraju wyznaniowego kalifatu. Ich komunikat okazał się wiatrem w żagle dla innych ekstremistycznych grup, co można zaobserwować w mediach społecznościowych.


Tymczasem radykalne skłonności rządzącej ekipy i katolickich burzycieli nie znajdują szerszego poparcia wśród polskiego społeczeństwa. Aż 66 proc. badanych przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” nie popiera dążeń organizacji domagających się całkowitego zakazu aborcji. Jedynie 30 proc. respondentów jest za zmianami w prawie, a 4 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. @JP2
  Czy tych parę komórek to człowiek? Wg jedynej właściwej, nie wiem czy kościelnej (fe fe fe, twu twu (podpowiedź zachowania przy czytaniu :-) )), lecz naukowej definicji istota ludzka zaczyna się w momencie uruchomienia realizacji kodu genetycznego człowieka. Program ten wykonywany jest w zbiorze komórek nazywanych człowiekiem. Proces działa od jego uruchomienia, wtedy wykonuje się w materii najwyższej jakości, aż do zakończenia (naturalnego bądź nie). Proces ten jest identyczny gdy komórek jest 1, 2, ….., n (kod znajduje się w każdej z nich).
  Kto to chce obalić musiałby znaleźć inny dowolny zbiór komórek i zróbić z nich człowieka, skoro to tylko dowolny zbiór komórek. To będzie dowód, że ten zbiór (człowiek) to tylko jakieś tam komórki i można mieć tego pod dostatkiem i w dowolnej ilości.

  1. Bym zapomniał przypomnieć, zabijanie człowieka to morderstwo. Kto przeciw, kto obala twierdzenie?

 2. „Uczłowieczenie ma miejsce po 40 dniach od chwili poczęcia u płodu płci męskiej oraz po 80 dniach u płodu płci żeńskiej-przy czym takie rozróżnienie wprowadził także św. Augustyn. Św. Tomasz z Akwinu z kolei utrzymywał, że aborcja nie jest grzechem zabójstwa, dopóki płód nie został obdarzony duszą, a zatem nie stał się w pełni ludzką istotą. Tomasz zaś był przekonany, że ma to miejsce dopiero w jakiś czas po poczęciu.”

  1. To fakt, takie zdanie miał ojciec kościoła św. Augustyn 40/80. Polemizowałem w tym temacie z pewnym bbrylującym w mediach duchownym któty mnie usiłował mnie przekonać, że św. Augustyn był zacofany naukowo. Ps. 30/03. Dzień Polskiego Ateizmu.
   Do refleksji!
   Pozdro.
   Nieklerykalny.

 3. No sami widziecie że nienawiść do kobiet , gdy kler zawłaszcza państwo przywraca nas na poziom talibów. Zaczynają kobiety traktować jak w Iranach i innych Afganistanach. Bo rzeczywisty spór jest między cywilizacją świecką, która w Europie rozwineła się gdy oświecenie wywaliło kościół od ingerencji w państwo. W islamie oświecenia nie było i u nas zanika, schodzimy cywilizacyjnie do krajów barbarzyństwa, gdzie prymitywna religia rządzi i uderza w społeczeństwo.

  1. Wg wpisu wynika, że mordowanie bezbronnych istot ludzkich wskazuje na to, że cywilizacja ma się świetnie. Tak to należy rozumieć?

  2. Zakaz aborcji nigdy nie zmniejszył aborcji, a zawsze powodował śmietelność kobiet i ich okaleczanie. I o to chodzi zwyrodnialcą w sutannach. Aby było mniej aborcji refunduje się antykoncepcje i wprowadza edukacje seksualną, dlatego na zachodzie masz mało aborcji, a w Polsce podziemie kwitnie, bo idzie o palenie kobiet na stosie przez zwyrodniały kler i tylko o to. Poza tym kwitnie obłuda, bo tacy jak ty wyją bzdury, a następnie zasuwają na aborcje, ale wycie im daje możliwość wyżycia się na jakieś bezbronnej dziewcznie, gdzie wyszła sprawa na jaw. Po następne jak pokazują badania aborcja jest najwyższa u katolików, bo ksiundz nagada precz z antykoncepcją, to głupot słucha, ale co dalej, jak brak jakiejkolwiek pomocy od ścierwa katolickiego.

  3. parę komórek to „bezbronna istota ludzka” ?! to właśnie przez brak dostępu do aborcji plugawi ten świat coś takiego jak „aCzyToTak”

  4. JP2
   W medycynie mówimy o nowym życiu gdy powstaje mózg, czyli 3 miesiąc. Dlatego masz takie podziemie aborcyjne, bo medycy wiedzą, że ideologia kleru nic nie ma wspólnego z faktami, a dużo z zaburzeniami seksualnymi, które pokazują się nienawiścią do kobiet.

  5. Właśnie! Kiedyś już o tym pisałem (podając się za innego starożytnego Żyda), że z tego może wynikać zacofanie krajów islamskich jak i samego islamu (zacofanie względne, jeśli chcemy być uczciwi), że nie pojawiła się tam lokalna antyteza dla religii i obecnego światopoglądu. My mieliśmy swoich sławnych „bezbożników”, którzy stopniowo zmieniali i zmieniają mentalność Europejską, nie zapominając przy tym o dokonaniach poprzednich, apollińskich, epok. A pojawienie się w np. w Arabii Saudyjskiej jawnych ruchów oświeceniowych (tajne pewnie istnieją) źle by zakończyło się dla ich propagatorów. Władza nie lubi ludzi mądrych, woli mieć pod sobą ciemną masę, którą łatwiej jest sterować – w krajach islamskich stosuje do tego religię, na Zachodzie ogłupia konsumpcjonizmem. Może i piszę nie w temacie, ale teraz sobie co nieco (chyba) rozjaśniłem.

  6. Korekta, w islamie nie ma dyskusji, czy można dokonać aborcji w przypadku gwałtu lub gdy zdrowie lub życie kobiety jest zagrożone. To są sprawy dla muzułmanów oczywiste.
   W owym „zacofanym” Iranie (ajatollahów) – antykoncepcja jest bezpłatna, aborcja dostępna z przyczyn społecznych, a edukacja seksualna obowiązkowa we wszystkich szkołach.
   Kościół rzymskokatolicki jest JEDYNĄ organizacją religijną, która ma zakazy dotyczące antykoncepcji, ponieważ to korporacja bezżennych facetów, obsługiwanych przez niezamężne kobiety – kuriozum jakieś.

  7. Anna
   Masz rację w islamie jest invitro bo oni boją się co raz większych problemów z płodnością, jest i aborcja itd. Kościół już udowodnił że jest o wiele gorszym barbarzyństwem od islamu, podczas 200 lat krucjat. Do tej pory tam wspominają to, jako wielki najazd chorej barbarzyńskiej chołoty. No bo jak chrześcijanie kobiety i dzieci smażyli na rożnie, mordowali nawet katolików, bo ci tolerowali islamistów i razem mieszkali i za to krucjata mordowała, bo tolerowali. No to dlatego oddawna tutaj pisze, że macie tutaj najgorsze zło ludzkość, a nie jest problemem w polsce Islam, tylko najciemniejsza noc ludzkości, zbrodniczy kler. To kurestwo przebija wszystkich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Francja: antyrasiści pobici na mityngu wyborczym rasisty [wideo]

Do bijatyki i chaosu doszło wczoraj na pierwszym, wielkim mityngu wyborczym francuskiego u…