Katolicki fundamentalista i nacjonalistyczny kaznodzieja, zawzięty krytyk PiS „z prawa”, który zabłysnął podczas wyborów prezydenckich określając Polskę „kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym” będzie chyba musiał pochwalić rządzących.

A to dlatego, że Beata Szydło zrealizuje jego ważny postulat programowy. Grzegorz Braun, bo o nim mowa, wznosił też zawołanie „kościół, szkoła, strzelnica!”. Teraz dodał do tej triady jeszcze słowo „mennica” (sic!) i stworzył swoją organizację fanowską. Na co dzień jeździ po kraju i wygłasza gawędy na temat tego, jak to „PiS otarł się o granice zdrady narodowej„, ale teraz będzie chyba musiał zmienić ton. Rząd bierze się bowiem za rozbudowę sieci strzelnic.

Sportowe strzelnice

Konkretnie chce ją stworzyć ministerstwo sportu we współpracy z resortem obrony i MSW. Spiritus movens tej inicjatywy jest zaś, najprawdopodobniej poseł Stanisław Pięta, znany pogromca lewactwa, który widzi je w KOD, „Gazecie Wyborczej” i tygodniku „Polityka”. To w odpowiedzi na jego interpelację wiceminister sportu Jan Widera napisał: „Ministerstwo (…) rozważa stworzenie programu upowszechniającego strzelectwo sportowe w Polsce. Jednym z jego elementów miałaby być sieć tanich, ogólnodostępnych strzelnic sportowych”.

Sam Pięta jest, podobnie jak Braun, gorliwym wielbicielem strzelectwa.

– W każdej gminie powinna istnieć strzelnica umożliwiająca korzystanie z broni krótkiej i pneumatycznej, a w każdym powiecie z broni długiej – powiedział dziennikarzom gazety „Rzeczpospolitą”, która pisze o sprawie. Póki co ministerstwo nie podało jeszcze żadnych konkretów. Trwają prace koncepcyjne. Krążą jednak plotki, iż poseł Pięta może mieć kłopoty z przekonaniem do swojego pomysłu władz Prawa i Sprawiedliwości. Niemniej, wszystko okaże się wkrótce.

Donald Tusk chwalił się „Orlikami”. Czy Beata Szydło będzie mogła pochwalić się ogólnokrajową siecią strzelnic?

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. miłośnikiem strzelectwa nie jestem, wrogiem myśliwych od zawsze tak samo jak jestem wrogiem „swobodnego dostępu do broni” czy „marychy leczniczej” w wykonaniu Liroy’a
  ale uważam, że konieczne jest wprowadzenie OBOWIĄZKOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ wzorem tego jak w Izraelu (a wkrótce będzie w Szwecji-już zapowiedzieli – a Niemcy się zastanawiają). Jeżeli ’ Ewa Wanat w NIE: naród mamy coraz głupszy, p. Smolińska powiedziała, że „społeczeństwo jest zdemoralizowane” a Międlar – „naród jest zdemoralizowany” a Kościukiewicz: dlużej na pozwolony być młodymi i glupimi” a Ewa Wiśniewska: rośnie drugie pokolenie przygłupów, ludzi pozbawionych wyobraźni (coż się dziwić kiedy Król pisze „Byliśmy głupi”) to uważam, że wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej jest wystarczająco dobrym remedium, NA WYCHOWANIE „narodu” czy „społeczeństwa”.

 2. A wszystko to wyczynia banda oszołomów, która nie odbyła zasadniczej służby wojskowej. Chcą popędzić kotom kota. A to trzeba im tego kota popędzić.

 3. Wypisz-wymaluj dyrektor ZS nr 1 w Milanówku i jego pomysł ,,klasa narodowo-matematyczna” dla łysoli.
  Kiedy poszedł lekki szumek w sierpniu i wrześniu ub roku – nazwę zmieniono…
  Teraz chcą rozszerzyć na cały kraj.
  W II RP mieliśmy powszechne (zamiast urlopów dla młodych ludzi) wyjazdy na obozy PW.
  We wrześniu 39 okazało się ile to wszystko było warte…
  Dziś mamy ,,gwardię” im. Maciarewicza i powrót PW…
  Tyle samo warte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Lokatorzy: spadkobiercy chcą dostać przedwojenne kamienice? Niech najpierw spłacą hipoteki

Czy tzw. prawowici właściciele powinni dostawać całą kwotę wartości nieruchomości w ramach…