33-letnia Daria Gosek-Popiołek powalczy o stanowisko prezydentki Krakowa. Ma poparcie partii Razem, stowarzyszenia Queerowy Maj i Miasta Wspólnego. Chce miasta zielonego, lepiej skomunikowanego, wyrwanego deweloperom.

Gosek-Popiołek jest kierowniczką domu kultury w Nowej Hucie. Ma 33 lata, ukończyła studia polonistyczne. Jest również wieloletnią aktywistką ruchów miejskich, współorganizowała demonstracje w obronie sądów. Sprzeciwia się dzikiej reprywatyzacji i oddawania miasta po kawałku deweloperom. Chce wybudować więcej żłobków i domaga się nowej linii tramwajowej w kierunku Starego Kleparza.

Swój start ogłosiła wczoraj na konferencji prasowej pod Muzeum Narodowym. Konkretny program obiecała przedstawić w ciągu najbliższych dni. Na razie zapowiedziała, że stanie w szranki z Jackiem Majchrowskim (poparcie PO, SLD, Nowoczesnej, PSL), Małgorzatą Wassermann (poparcie Zjednoczonej Prawicy), a także kandydatami partii Wolność oraz Wolnych i Solidarnych, wreszcie z niezależnym Łukaszem Gibałą (dawniej PO i Twój Ruch).

Wcześniej Gosek-Popiołek sprzeciwiała się zabudowie terenów byłych kamieniołomów na Zakrzówku i wyburzeniu hotelu Cracovia. Protestowała przeciwko wycince drzew w ramach realizacji lex Szyszko.- Kraków potrzebuje śmiałych rozwiązań, skupimy się na transporcie publicznym, ułatwieniach dla pieszych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami – tłumaczył podczas konferencji Jakub Baran z Partii Razem, przedstawiając lewicową kandydatkę.

Sama aktywistka zapowiedziałą: – Domagamy się innego Krakowa, miasta równych szans i wielkich możliwości. Łączy nas podobne spojrzenie na transport publiczny, sprawy zieleni, zdrowie mieszkańców i mieszkanek, także walka z deweloperką i biznesem reprywatyzacyjnym, wreszcie walka o równość.

Pytana o konkurencyjne kandydatury, podkreśliła, że szczególnie szkodliwe wydają jej się propozycje kandydatki PiS: – Nie zgadzam się, by osoba, która podejmuje w Warszawie złe decyzje dla Krakowa przyszła tutaj i kontynuowała tutaj tą złą politykę.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Pytana o ocenę rządów Jacka Majchrowskiego, stwierdziła: – Nie zgadzam się, by osoba, która podejmuje w Warszawie złe decyzje dla Krakowa przyszła tutaj i kontynuowała tutaj tą złą politykę.”
    Hmm, mam przeczucie, że to jednak mogła być odpowiedź na pytanie o Wassermann :)

    1. Jasne, dzięki za obywatelską czujność (upały nie pomagają), pozdrowienia, WK

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niewygodny przeciwnik Kaczyńskiego – Marian Banaś odkrywa karty

Zdania z ust Mariana Banasia, szefa NIK, jakie padły podczas rozmowy w programie radiowym,…