Sejmowa komisja regulaminowa przedłożyła 8 marca posłom sprawozdanie z propozycją odrzucenia wniosku posła PO Roberta Kropiwnickiego o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości.

Posłowie znów zajmują się hecami,  które w trakcie sporów wywołują pomiędzy sobą przedstawiciele PiS i opozycji. Tym razem na salę obrad powróci sprawa sprzed ponad roku. W styczniu 2016 r. Patryk Jaki, w typowej polemice z opozycją, powiedział, że Robert Kropiwnicki, poseł Platfromy Obywatelskiej prowadzi w swoim mieszkaniu agencję towarzyską.

Do incydentu doszło podczas dyskusji na temat prokuratury i planowanych reform. Liczne pytania do wnioskodawców zgłaszał wówczas właśnie poseł Kropiwnicki.

– Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską – wypalił wówczas Jaki.

Skutkiem tego był prywatny akt oskarżenia. Kropiwnicki zarzucił Jakiemu, że ten go pomówił i naraził na utratę zaufania niezbędnego do wykonywania funkcji posła. To zaś wiązało się z wnioskiem o wyrażenie przez Sejm zgody  na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

Edward Siarka, sprawozdawca komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych (poseł PiS), poinformował wczoraj, że komisja zaproponowała odrzucenie wniosku Kropiwnickiego i dodał, że z opinii Biura Legislacyjnego Sejmu wynika, że wniosek dotyczy działalności wchodzącej bezpośrednio w zakres sprawowania mandatu posła.

– W przedmiotowej sprawie poseł nie może się zrzec osobiście immunitetu poselskiego od odpowiedzialności karnej i w związku z tym w tej sprawie musi się wypowiedzieć Sejm – mówił z trybuny Sieraka.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…