Podczas festiwalu country Route 91 Harvest na terenie jednego z hoteli doszło do strzelaniny. Napastnik został zatrzymany przez policję, wcześniej jednak zdążył zabić 50 osób, ranił 406. Wielu z nich jest w stanie krytycznym.

Szeryf Joe Lombardo nie chciał wyjawić tożsamości sprawcy, zatem dziennikarze zrobili to pierwsi. NBC News podało, że zamachu dokonał 64-letni Stephen Paddock, pochodzący z Nevady. Nie są znane powody, dla których chwycił za broń. Nie był karany ani związany z żadnymi organizacjami terrorystycznymi. Strzelał z balkonu na 32. piętrze sąsiedniego hotelu, w którym wynajął pokój kilka dni przed rozpoczęciem festiwalu – zatem pieczołowicie przygotowywał się do akcji. W jego hotelowym pokoju znaleziono zresztą aż 10 sztuk broni, w tym karabiny automatyczne.

Kiedy do uczestników koncertu bawiących się na terenie hotelu Mandalay Bay Casino dotarły odgłosy pierwszych strzałów, początkowo to zignorowali. Po drugiej serii panika ogarnęła tłum, kiedy okazało się, że kilka osób zostało postrzelonych. Ludzie rzucili się do ucieczki. Paddock został unieszkodliwiony przez policję, ale ta strzelanina uznana została przez media za najkrwawszą w historii USA.

Konsulat Generalny RP w Los Angeles monitoruje sytuację w Las Vegas w związku ze strzelaniną i czeka na bliższe informacje o ofiarach. Wiadomo, że wśród nich są dwaj policjanci. Kondolencje rodzinom ofiar złożył na Twitterze Donald Trump.

Podobne wydarzenia, jak dzisiejsze z Las Vegas, grożą Polsce, jeżeli zgodnie z życzeniem posłów Kukiz’15 dostęp do broni zacznie być powszechny i poza jakąkolwiek realną kontrolą.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Margot z kolektywu Stop Bzdurom aresztowana. „Wszystkich nas nie zamkniecie” – wołali jej obrońcy

Margot, aktywistka queerowego kolektywu Stop Bzdurom, spędzi jednak dwa miesiące w areszci…