Publicystkę cytuje na Facebooku red. Eliza Michalik, którą Kofta zobowiązała do upublicznienia listu. Niestety można znaleźć tam pełno relatywizujących wydarzenie stwierdzeń.

Wybryk Janusza Rudnickiego potępiają w znakomitej części ludzie kultury i czołowe nazwiska ruchu feministycznego, jak Paulina Młynarska czy Ewa Wanat. Natomiast Krystyna Kofta napisała list, w którym żartobliwie daje Rudnickiemu – staremu znajomemu – po nosie. Niestety również rozmywa jego odpowiedzialność, angażując się w tłumaczenie odbiorcom niuansów poczucia humoru pisarza.

„Ta dziewczyna znalazła się w Twoim świecie przez przypadek? Mówi przecież, że Cię czytała i podziwiała to co piszesz, a piszesz językiem nazywanym przez świątobliwców  »plugawym« , no to wiedziała jak mówisz. Wygląda na to, że w naszym kraju najgorszy jest facet, który rzuca kretyńskim żartem z »brzydkim słowem« , choć może i śmiesznym w konwencji tych knajp, do których chodzisz! Błąd polega na tym, że wzięła do siebie bezpośrednio to »tykanie kurwami« ” – pisze Kofta, wpisując się niestety w victim shaming.

Myli również fakty, sugerując, że odbiór „żartu” pisarza mógł być przez redaktorkę zaburzony: „Sama opowiada w wywiadzie, że macali ją jacyś nauczyciele czy inni funkcyjni a żadnego nazwiska nie podaje”. W „Wysokich Obcasach” w przytoczonym wywiadzie o doświadczeniach z molestowaniem opowiadała Alicja Długołęcka, nie zaś red. Śmigulec.

„Teraz Rudnicki musisz wziąć na klatę wszystko, nieważne, że chodzisz na marsze z kobietami, walczysz o prawa kobiet, zostałeś napiętnowany, wymieniony z nazwiska jako jedyny w tym wywiadzie. Twoja wina, że byłeś autorytetem dla tej pani!”- snuje swój manifest Kofta.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni rozmywaniu odpowiedzialności za słowa, które po prostu były seksistowskie. Krystyna Kofta uczyniła z nich niemalże manifest artystyczny, zrozumiały dla wybranych.

List krąży po Facebooku, wywołując kontrowersje i angażując w dyskusję znane osoby. W zdecydowanej większości przeważa pogląd, że Janusz Rudnicki nie jest jednakowoż ofiarą akcji #metoo.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. każdy smród przyciąga wszelakiej maści MUCHY GNIDY I PADLINOŻERCÓW takich jak niejaka kofta, dla mnie tzw celebryci to pijacy narkomani i kretyni a ta kolejna sprawa tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu , w imieniu mężczyzn mogę tylko PRZEPROSIĆ pokrzywdzoną Panią Dziennikarkę

  2. Niestety, pani Kofta ma wiele racji.
    Marginalna dziennikarka – chce zabłysnąć. Co z tego że czyimś kosztem?
    A ,,wielkie feministki” w rodzaju pani Bochniarz czy Młynarskiej – wtórują… bo blask przyciąga wszystkie ćmy… i sroki.

  3. Argumenty pani K. Kofty przemawiają do mnie sto razy bardziej, niż wszystkich feministek razem wziętych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Amerykanie nie dojadają

Okres pandemii wycisnął piętno na gospodarstwach domowych w USA. Ubóstwo żywnościowe wzros…