W rozgłośni ojca Tadeusz Rydzyka, tej samej, która nieustannie tropi i potępia dewiacje i zboczenia, jednym z lektorów jest człowiek, który molestował seksualnie małe dzieci. Znów jest głośno o słynnym „proboszczu z Tylawy”.

„Dawanie ciumka” – tak ksiądz Michał nazywał całowanie kilkuletnich dziewczynek w usta. Dotykanie w okolicach narządów płciowych tłumaczył wiarą w swoje bioenergoterapeutyczne zdolności. Kąpanie nagich dzieci i obmacywanie ich podczas ablucji było według niego konieczne, gdyż „dzieci były brudne”. Duchowny z Podkarpacia wkładał również dziewczynkom palce do pochwy.

W 2004 roku ksiądz Michał M. został skazany na dwa lata więzienia z zawieszeniem na pięć oraz na osiem lat zakazu wykonywania zawodu nauczyciela katechety. Niewiele brakowało, by jego czyny uszły mu na sucho. W jego obronie stanął prowadzący sprawę prokurator, obecnie dygnitarz rządu PiS Stanisław Piotrowicz. Dzięki jego wstawiennictwu, Prokuratura Wojewódzka w Rzeszowie umorzyła postępowanie. Piotrowicz tłumaczył, że dopuszczono się „skandalicznych zaniedbań podczas postępowania”, podważał zasadność zbadania księdza przez biegłego psychologa, a także tłumaczył, że dzieci spontanicznie przybiegały do duchownego podczas lekcji religii, a on trzymał na kolanach nawet po kilka jednocześnie, przytulał, głaskał, a czasami pocałował. – Dzieci były szczęśliwe, zadowolone. Nie było w tym żadnego podtekstu seksualnego – mówił Piotrowicz piętnaście lat temu. Innego zdania była prokuratura w Krośnie, która decyzję Piotrowicza anulowała, a sprawę skierowała do sądu.

Po 15 latach ksiądz Michał M. wciąż odnajduje wsparcie w środowiskach związanych z PiS. Tym razem sojusznik Kaczyńskiego, redemptorysta Tadeusz Rydzyk zatrudnił go w roli prowadzącego modlitwy różańcowe w Radiu Maryja. „Za sprawujących władzę, aby ofiarnie służyli społeczeństwu w duchu solidarności społecznej”  – mówił podczas jednej z audycji. Jest też członkiem brzozowskiej kapituły kolegiackiej. która przyjmuje w swoje szeregi „tylko kapłanów odznaczających się (…) prawością życia i tych, którzy wykazali się wcześniej chwalebnym posługiwaniem w Archidiecezji”.

– Dla mnie to jest potwór, to jest człowiek, który nigdy nie powinien pracować z dziećmi – powiedziała w reportażu telewizji TVN kobieta, która w przeszłości była molestowana przez księdza Michała M. – Brał na kolana, ściskał aż się trząsł – dodała.

paypal

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ale nie ma kontaktu z dziećmi? Nie ma.
    I o to przecież chodziło.
    A że firma ,,nie zapomina o swoich”?
    Albo tylko ta jedna?
    Politycy, którzy tak głośno krzyczą – również różnym Misewiczom zginać nie dadzą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…