Przedstawiciel polskiego duchowieństwa z  wrocławskiego kościoła pw. św. Michała Archanioła przestawił swoją diagnozę przyczyny epidemii wirusa COVID19. Zdaniem księdza, zarazę zesłał Pan Bóg, który chciał w ten sposób ukarać ludzkość za grzech aborcji i homoseksualizmu.

Kościół rzymskokatolicki w Polsce po raz kolejny udowodnił, że w swoich szeregach ma nietuzinkowe osobowości. Do takich należy z pewnością kapłan z parafii w stolicy Dolnego Śląska, który podczas niedzielnego kazanie nie widział potrzeby odczytania oficjalnego komunikatu Episkopatu Polski, a zamiast tego, przedstawił wiernym swoją interpretacje zjawiska epidemii koronawirusa.

Jedna z parafianek w rozmowie z wrocławską „Wyborczą” przyznaje, że kazanie na długo zapisze się jej w pamięci, bowiem ksiądz bardzo żywiołowo dowodził, że maseczki i żele antybakteryjne nie pomogą nam w walce z koronawirusem, bo tylko modlitwa może ochronić ludzi. Tłumaczył też że epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy „mordują nienarodzone dzieci.

Komunikat Episkopatu brzmiał zaś następująco: „Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowała już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek”

Okazało się, że kapłan ma również swoją teorię na temat źródła zarazy. Jego zdaniem fakt iż wirus pochodzi z chińskiego Wuhan jest efektem tego, że obywatele Państwa Środka „są brudni, jedzą nietoperze i martwe płody”.

Z relacji świadków wynika, że podczas kazania ludzie zaczęli wychodzić z kościoła.

Podobne opinie można znaleźć na grupach społecznościowych.  „W parafii św. Michała Archanioła na Ołbinie na wieczornej mszy nie był odczytany żaden komunikat episkopatu dotyczący koronawirusa. Natomiast w kazaniu wierni usłyszeli, iż koronawirus jest spowodowany grzechami. Zalecono w tej sprawie modlitwy do Matki Boskiej Fatimskiej. Natomiast środki ostrożności w kościołach, jak komunia podawana do rąk, znak pokoju za pomocą skinienia głową itp. zostały wprost skrytykowane i odebrane jako atak na Kościół. Brak słów” – czytamy na jednym z forów.

Mszę świętą w niedzielę o godz. 19;15 odprawiał ks. Leonard Wilczyński. Duchowny ten jest duszpasterzem akademickim, ekonomem wspólnoty i kierownikiem bursy dla studentów. Zajmuje się też zarządzaniem parafialnym zespołem Caritas.

 

patronite

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. 1. Ksiądz mógł prawić, że cóś tam jest karą boską — jak każda religia tak i katolicka mówi o piekle (kara) jak i niebie (nagroda).
  2. A Chińczycy to faktycznie brudasy — szczają, sr.ają, plują gdzie im wygodnie, przejedż się Pietrek to się przekonasz.
  3. Ktoś tu dobrze napisał (Lubat) — po kiego diabła ty Pietrek jako szczery wyznawca „tęczowej” religii zajmujesz się w co drugim artykule KK, kręci cię to tak bardzo?

  1. Ziomek znany podróżnik wie z pierwszej ręki jak jest wszędzie na świecie (i dlaczego jest źle)

 2. Skorpina chroni różaniec i modlitwa, maseczka dla zarażonych. To w jakim celu ciasnoto umysłowa noszą maseczkę lekarze i cywilizowani ludzie…matole!

  1. Prosty jak konstrukcja cepa człowieku! Lekarz jest (jak każdy) siedliskiem drobnoustrojów. Przebywając na sali operacyjnej, ojomie, sali pooperacyjnej NIE POWINIEN ROZSIEWAĆ BAKTERII I WIRUSÓW! A ci ,,cywilizowani” jak ich nazywasz to tumany sterowane RiTV oraz różnymi odmianami twittera i pejsbuka. Tam każdy może publikować dowolne g…no! Ot i cała ,,jakże subtelna” różnica – jak widach zbyt subtelna dla ruskiej mgły podpisującej się ,,Libertyn”, bo ksywka winna brzmieć ,,KABOTYN”. Po polsku – PAJAC.

 3. No i co z tego, że jakiś księżulo coś tam sobie bredzi. A najśmieszniejsze w tym jest to, że najbardziej to rajcuje bezbożników i wyznawców innych religii typu LGBTRQWZ….

 4. Odświeżający atmosferę lolnews (być może jest zmyślony, ważne że śmieszny).
  Najlepsze było o tym myciu, płodach i nietoperzach :D

  A teraz wcale nieśmieszne: maseczki antypyłowe używane w warsztatach, malarniach, szlifierniach itp które normalnie kosztują na poziomie 5zł za 10 szt, można już dostać na allegro po dychę za sztukę! I kij z wirusem bo one i tak nie chronią, ale co z pylicą u pracowników zajmujących się szlifowaniem, malowaniem itp??

  1. ŻADNE NIE CHRONIĄ! Są przewidziane do stosowania przez ZARAŻONYCH aby ograniczyć zasięg rozprzestrzeniania wirusa! Tak samo jak nie chronią przed pyłami PM2,5.
   A wystarczy po prostu CZYTAĆ SPECYFIKACJE PRODUKTÓW!
   Jednak twardziele nigdy tego nie robią – stąd taki popyt.

 5. Po prostu chciał tylko ostrzec swoje bezmózgie owieczki tym, żeby ponownie je „włączyły” dla zachowania i poszanowania dobrej nowiny.

 6. A czy w biblii jest o koronawirusie? Nie ma! A więc nie istnieje! Tak samo jak i dinozarły – nie załapały się na arkę Noego.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ameryka Łacińska: z powodu pandemii zniknęło 26 mln miejsc pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) poinformowała, że na skutek pandemii koronawirusa i…