Nazywają się „patriotami”, którym na sercu leży dobro polski, a w rzeczywistości zajmują się zwykłym chuligaństwem i działalnością przestępczą. Wczoraj napadli na demonstracje antynacjonalistyczną w Poznaniu. Anarchiści rozpoznali jednego z nich. To właściciel sklepu „Narodowy” z odzieżą patriotyczną.

Remigiusz Stalewski z kolegami ./ facebook.com/remis.stalone/

„Na początku bali się do nas podejść. Byli schowani w Starym Browarze. Dopiero po zakończeniu jednego z przemówień, wyskoczyli i zaczęli rzucać jajkami. Nasi doskoczyli i ich tam strasznie sponiewierali. Przed zupełnym pogromem uratowała ich policja” – to słowa jednego z uczestników demonstracji „Nacjonalizm nie przejdzie”, która odbyła się wczoraj w stolicy Wielkopolski. Ustalenie tożsamości jednego z agresorów, którzy wybrali się w sobotę na przegraną, jak się okazało, potyczkę uliczną z antyfaszystami, nie zajęło środowisku poznańskich anarchistów dużo czasu. Dziś na stronie rozbrat.org ukazała się relacja ze wczorajszych zajść, z której dowiadujemy się, że jednym z chuliganów był Remigiusz Stalewski, właściciel sklepu „Narodowy”, znajdującego się przy Placu Cyryla Ratajskiego w Poznaniu.

„Jest on znany ze współpracy z takimi organizacjami jak Młodzież Wszechpolska czy Narodowy Świt (powiązany personalnie ze znanym faszystowskim konfidentem Maciejem Witzbergiem)” – czytamy na rozbrat.org.

 

Strajk.eu dotarł do zdjęcia, na którym Stalewski wraz z kolegami dumnie pozuje nad napisem „88 ARMIA POŁUDNIE”. 88 w neonazistowskim półświatku oznacza Heil Hitler.

Na Facebooku Stalewski jest obecny jako „Remigiusz Staliński”. Z jego profilu można się dowiedzieć, że zainteresowany, mimo zdecydowanie liberalnych poglądów na sprawy gospodarcze, nie lubi ciężkiej pracy. „Opierdalać się, rzecz kurwa jasna” – tak opisuje swoją codzienność zawodową. Jest również fanem Janusza Korwin-Mikkego oraz, choć z zastrzeżeniami, Pawła Kukiza. Ciekawych wrażeń dostarcza również witryna jego sklepu. „Amor patriae nostra lex, patriotyzm to uczucie, miłość do ojczyzny jest tą najpiękniejszą bo bezinteresowną. Sklep, prowadzony od serca, dla serc, pasja, zaangażowanie, patriotyzm” – głosi motto biznesu pana Remigiusza. Po dokładniejszym spojrzeniu na oferowane produkty, można jednak odnieść wrażenie, że asortyment jest skierowany nie tylko do kochających ojczyznę, ale również do ulicznych bandytów.

Jeden z produktów dostępnych w sklepie „Narodowy” prezentowany przez modela / facebook.com/Narodowy
Remigiusz Stalewskipodczas przeżywania sportowych emocji / facebook.com/remis.stalone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o innych uczestnikach napaści podała poznańska policja. Byli nimi szalikowcy Cracovii. „Diler narkotykowy, złodziej, sprawca napadu” – tak ich profil działalności opisuje lokalna „Gazeta Wyborcza”.

Aktualizacja:

Wraz z Remigiuszem Stalewskim w napaści na demonstrację w Poznaniu brał udział również jego brat, Witold.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Zoologiczny typ cwaniaczka z bazaru. A na taryfie czasem nie jeździł ? Ot ,,narodowcy,, w Poznaniu.

  2. Zabieranie dzieci Na takie demonstracje to przejaw glupoty a zarazem stawiania sie w jednym rzedzie z komuna I hilterowcami gdzie doktryne narzucano juz od kolyski , teraz tez dziecia probuje sie juz wciskac ze lewactwo to dobra rzecz I europejski chorybsystem wartowci

    1. Jako [wnosząc ze słabej znajomości języka polskiego] obcokrajowiec nie zrozumiesz tego, ale nasi dziadkowie ginęli w walce z faszystami, uczenie dzieci od kołyski że faszyzm trzeba tępić to dla Polaka przejaw patriotyzmu.

    2. Mhm bo nacjololo wcale nie wciskają dzieciom propagandy(patrz mikołaj z opaską ONR) i wcale nie kupują nic z serii „moda patriotyczna”. :D

  3. Bardzo dobrze zrobił. Tłuc lewaków bo to zdrajcy i wrogowie Polski. Tłuc lewaków aż nabiorą rozumu.

  4. „Jeden z produktów dostępnych w sklepie „Narodowy” prezentowany przez modela”

    MODELA??????? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Litwa: rząd kieruje migrantów do miasteczka zamieszkanego przez Polaków. Ci protestują

Litwa zamierza umieścić nielegalnych migrantów, którzy przekroczyli granicę litewsko-biało…