Sprawa brutalnie zamordowanej działaczki lokatorskiej powraca. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, by minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wznowił śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej.

Działacze WSL podczas protestu / fot. Piotr Nowak
Działacze WSL podczas protestu / fot. Piotr Nowak

– Jolanta Brzeska była jedną z organizatorek ruchu lokatorskiego. Jej zwęglone zwłoki zostały znalezione w Warszawie w Lesie Kabackim 1 marca 2011 roku. Znane było jej zaangażowanie w działania środowisk lokatorskich, które z wielką determinacją do dziś zajmują się sprawami osób zagrożonych eksmisją ze zwracanych kamienic i piętnują patologię przy reprywatyzacji nieruchomości warszawskich – napisali do ministra sprawiedliwości posłowie Maciej Wąsik, Jarosław Krajewski i Paweł Lisiecki.

Jak powiedział ostatni z wymienionych posłów, w latach 2014-2015 burmistrz Pragi Północ, autorzy listu rozmawiali już ze Zbigniewem Ziobrą i uzyskali obietnicę, że ten przyjrzy się sprawie, poprosił o jej dokumenty. Według Pawła Lisieckiego Ziobro ma wydać oficjalną odpowiedź do końca przyszłego tygodnia. Lisiecki stwierdził również, że politycy PiS postanowili starać się o wznowienie śledztwa, gdyż uznali, że po wszczęciu innego śledztwa, dotyczącego reprywatyzacji, pojawił się „odpowiedni polityczny klimat”.

Poprzednie śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej zostało umorzone w 2013 r. Ekspertyza wykluczyła, by Jolanta Brzeska sama podpaliła się w Lesie Kabackim. Sprawców morderstwa nie wykryto.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Najwyższy Czas! Położyć kres gangsterce mieszkaniowej i wyrzucaniu ludzi na bruk! Adekwatne służby powinny sprawdzić wszystkich prywatnych kamieniczników oraz skupujących budynki mieszkalne wraz z lokatorami po zlikwidowanych przedsiębiorstwach państwowych!
    Alleluja i do kicia!

    1. Dokładnie. Na tej szubienicy zawiśnie twoja ignorancja kretynie..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Greniuch przepadł, kolaborantów chwalą nadal. Rajd Brygady Świętokrzyskiej niezagrożony

Nawet pandemia nie przeszkadza prawicowym politykom i samorządowcom przeprowadzić kolejnej…