Na imprezie z okazji otwarcia nowego browaru Marka Jakubiaka, właściciela marki Ciechan, zebrała się śmietanka ultraprawicy. Wśród gości nie zabrakło Pawła Kukiza oraz Artura Zawiszy, jednego z liderów Ruchu Narodowego.

Bez tytułu
twitter.com

Koncert w małopolskim Tenczynku był jednym z pierwszym występów rockmana w ramach jego przedwyborczego tournée po Polsce. Kukiz swoją kampanię rozpoczął z przytupem. Szalał po scenie wykrzykując agresywne hasła, a jego występowi przyklaskiwali obecni w pierwszym rzędzie Zawisza z Jakubiakiem. W przerwach pomiędzy wyśpiewywaniem finezyjnych fraz w stylu „Dnia czwartego czerwca roku pamiętnego, zebrała się banda stolca okrągłego”, Kukiz przedstawiał publiczności swoje przemyślenia. – Polska jest kolonizowana i rozkradana – ryczał ze sceny – musimy walczyć o jednomandatowe okręgi wyborcze, tylko to może zmienić Polskę. Nie zabrakło również tożsamościowych deklaracji: Jestem Ślązakiem, jestem moherem – oświadczył samozwańczy lider polskich „antysystemowców.

Po koncercie biznesmen, nacjonalista i muzyk omawiali szczegóły współpracy politycznej. – Będę wspierał Pawła Kukiza, Ruch Narodowy i ludzi Korwin-Mikkego w najbliższych wyborach parlamentarnych.  Będę wspierał każdego, kto chce zmian w kraju, bo uważam, że taka zmiana władzy jest potrzebna Polsce. Sam raczej nie wystartuję w najbliższych wyborach, ale taką możliwość rozważam. Nie z listy Kukiza, bo już za stary jestem, nie nadaję się. Paweł Kukiz mówił, że z jego listy mają startować tylko ludzie poniżej 45 roku życia. Ja już mam więcej – wdzięczył się Jakubiak, który dotychczasową sławę zawdzięcza skandalicznej wypowiedzi, skierowanej do byłego boksera – Dariusza Michalczewskiego, który publicznie poparł prawa osób LGBT do zawierania związków partnerskich i adopcji dzieci. „Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać” – napisał na facebooku przedsiębiorca – homofob. Środowiska lewicowe od tego czasu prowadzą akcję bojkotu produktów wytwarzanych w sieci regionalnych browarów należących do Jakubiaka. Oprócz wytwarzania piwa biznesmen sponsoruje skrajnie nacjonalistyczny portal Kresy.pl. W przeszłości wyrażał poparcie dla Marszu Niepodległości oraz był inicjatorem groteskowej kampanii „Husaria przed Pałac”, której celem było nakłonienie władz do ustawienia na stałe żołnierzy przebranych za husarzy pod siedzibą głowy państwa.

Kukizowi nie przeszkadza jednak ośmieszająca przeszłość nowego politycznego partnera. Podobnie jak nie widzi problemu w podejmowaniu współpracy z Ruchem Narodowym, którego przedstawiciele mają podobno otrzymać czołowe miejsca na listach podczas jesiennych wyborów do parlamentu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Jestem Ślązakiem” – to nie grzech, ale może z tego powodu Kukiz tak lubi te JOW. Prawdopodobnie dzięki nim RAŚ może być języczkiem u władzy. Dlatego Koaczowa tak teraz się ostatnio do Śląska zaleca?

    Kresy.pl – to portal gdzie się raczej ukraińskiego Majdanu (choć za Putinem też tam nie przepadają, mimo to w środowiskach moherowych ten portal jest raczej odbierany jako pro-putinowski podobnie jak portal związany z Falangą) nie chwali a sam Kukiz na Majdan jeździł i zagrzewał do walki. Dziwna to koalicja i pewnie po wyborach się rozpadnie. Chyba, że miłość Kukiza do Ukraińców to medialna ściema.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …