Kreujący się na naczelnego antysystemowca i obrońcę zwykłego człowieka Paweł Kukiz podczas występu w Radio ZET obraził beneficjentów programu „Rodzina 500+”, po raz koleny pokazując swoje realne oblicze – dogmatycznego neoliberała i zwolennika rozwiązań korzystnich przede wszystkim dla bogatych.

Paweł Kukiz / wikimedia
Paweł Kukiz / wikimedia

Były rockman był gościem Moniki Olejnik. Rozmowa dotyczyła m.in. skutków wprowadzenia największego rządowego programu socjalnego. Kukiz odniósł się do rzekomego wpływu 500+ na wzrost pijaństwa i patologicznych zachowań.

– Pięciokrotnie wzrosła liczba interwencji domowych od czasów wprowadzenia 500+. To są dane policji, które nie są ujawnione. Nie chodzi o to, żeby dziecko nie miało pięciuset złotych, ale o to, żeby tatuś tego nie przepił – mówił muzyk, które stwierdził również, ze zamierza zwrócić się z prośbą o interwencję do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Nie sprecyzował jednak, o co dokładnie będzie wnioskował.

Kukiz zaprezentował typową dla wolnorynkowej prawicy linię argumentacyjną, opierającą się na przekonaniu, że przekazywanie ubogim obywatelom świadczeń społecznych prowadzi głównie do rozkwitu patologii i degeneracji. Winna w tym wypadku jest nieodpowiedzialność niektórych rodziców. – Chciałbym, żeby każde biedne dziecko miało o te pięćset złotych więcej, ale forma przyznawania tych pieniędzy jest dramatyczna – mówił były wokalista zespołu Piersi.

Lider ruchu Kukiz’15 po raz kolejny objawił się jako zwolennik niskich podatków, rozwiązania, które według wielu ekonomistów działa wyłącznie na korzyść obywateli o wysokim statusie materialnym. – Nie powinno się zabierać w podatku dochodowym. Obniżyć podatki, a nie rozdawnictwo. Tu jest droga – powiedział muzyk.

Fascynacja neoliberalną myślą społeczno-ekonomiczną była widoczna już we wcześniejszych pomysłach posłów Kukiz’15. W styczniu br. parlamentarzysta tego klubu Krzysztof Sitarsk zaproponował obniżenie o połowę (!) budżetu Państowej Inspekcji Pracy, jako instytucji, która jego zdaniem prześladuje polskich przedsiębiorców i przyczynia się do zahamowania wzrostu gospodarczego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A ja się z gościem zgadzam niemal w 100%. Nie dość, że nie podnieśli kwoty wolnej od podatku, to jeszcze teraz moje 33%, które co miesiąc zdzierają ze mnie, idzie na lepsze życie „wstawić zgodnie z własnym punktem widzenia”, bo co do patologi jaką wywołało 500+, to chyba nie trzeba się wypowiadać..

  2. mnie nie obchodzi że kukiz wydaje nasze pieniądze na maryche bo zdrowy na umyśle człowiek tak nie mówi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wybory w Iranie: konserwatysta Ebrahim Raisi będzie nowym prezydentem AKTUALIZACJA

Nowym prezydentem Iranu najprawdopodobniej zostanie konserwatysta Ebrahim Raisi – po…