Share Button

W zeszłym roku Paweł Kukiz twierdził, że Polskę zbawią JOW-y. Teraz jego posłowie mają nowy pomysł – mur na granicy polsko-ukraińskiej.

Granica polsko-ukraińska / fot. Wikimedia Commons
Granica polsko-ukraińska / fot. Wikimedia Commons

Czterej parlamentarzyści, w tym trzej działacze Ruchu Narodowego, przedstawili na konferencji prasowej przerażającą wizję. Nadchodzi wiosna, a wraz z nią nowa fala uchodźców. Tysiącami będą ciągnąć wprost do Polski. Jak wszystko, co złe, przybędą ze wschodu. Powstanie kanał przerzutowy – z Bliskiego Wschodu nad Wisłę. Tymczasem ukraińsko-polska granica, zwłaszcza w Bieszczadach, jest nieszczelna, Straż Graniczna niechybnie sobie nie poradzi. Ratunek jest jeden, testowany na bratnich Węgrzech. Granicę trzeba zamurować.

Mur ciągnący się przez góry, lasy i bagna będzie kosztował niebagatelne 225 mln złotych, ale według kukizowców nie jest to wygórowana cena za bezpieczeństwo kraju. W przeciwnym razie Polskę ma czekać katastrofa – Polska będzie musiała przyjąć kilka tysięcy uchodźców, o wiele więcej, niż „narzuciła” Unia Europejska. Dalszy ciąg znamy: meczety na każdym rogu, kobiety w chustach, upadek katolickiej cywilizacji itd.

Kukizowcy nie sprecyzowali, dlaczego uchodźcy mieliby chcieć pozostać akurat w Polsce, gdzie nie mogą liczyć ani na pomoc, ani nawet na minimum życzliwego przyjęcia. Nie wytłumaczyli również, czy mur ma powstrzymać także imigrantów z Ukrainy. Z ich strony wprawdzie nie grozi islamizacja, ale przecież autorzy całego pomysłu chcą Polski tylko dla Polaków. Po co więc się ograniczać?

[crp]

Share Button

4 komentarze

 1. Zbigniew napisał:

  Popieram pomysł lidera Kukiz15, postwić mur, ale przed Ukraińcami! Urząd ds. Cudzoziemców informuje, że Ukraińców w Polsce jest ok. miliona, a wydył 74% zezwoleń na pracę dla Ukraińców. Pracodawcy zatrudniają Ukraińców za jałmużnę. Polak nie będzie pracował za takie pieniądze! W związku ze stale pogarszającą się sytuacją gospodarczą na Ukrainie i pełzającą wojną domową zwiększy się napływ UKraińców do Polski! Polacy staną się „gośćmi” we własnym kraju!
  Ku przestrodze!

  • Anna napisał:

   Zgadzam się absolutnie. To sprowadzanie Ukraińców to dumping płacowy, ma zamknąć usta Polakom w dochodzeniu własnych praw.
   Dodatkowo jest tu coraz więcej „ustawionych”, którzy też zatrudniają tylko swoich, a my stajemy się nie tyle gośćmi, co niewolnikami.

 2. B napisał:

  Myślę że bolek w złości pokaże im jak się przeskakuje Mur

 3. Analny Defetysta napisał:

  A wiecie co będą śpiewać imigranci na granicy polsko-ukraińskiej?

  Jeszcze dzień, wyjdę stąd/
  Rzucę bagnet, rzucę broń/
  Przeskoczę każdy mur… :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*