Granica polsko-ukraińska / fot. Wikimedia Commons

W zeszłym roku Paweł Kukiz twierdził, że Polskę zbawią JOW-y. Teraz jego posłowie mają nowy pomysł – mur na granicy polsko-ukraińskiej.

Granica polsko-ukraińska / fot. Wikimedia Commons
Granica polsko-ukraińska / fot. Wikimedia Commons

Czterej parlamentarzyści, w tym trzej działacze Ruchu Narodowego, przedstawili na konferencji prasowej przerażającą wizję. Nadchodzi wiosna, a wraz z nią nowa fala uchodźców. Tysiącami będą ciągnąć wprost do Polski. Jak wszystko, co złe, przybędą ze wschodu. Powstanie kanał przerzutowy – z Bliskiego Wschodu nad Wisłę. Tymczasem ukraińsko-polska granica, zwłaszcza w Bieszczadach, jest nieszczelna, Straż Graniczna niechybnie sobie nie poradzi. Ratunek jest jeden, testowany na bratnich Węgrzech. Granicę trzeba zamurować.

Mur ciągnący się przez góry, lasy i bagna będzie kosztował niebagatelne 225 mln złotych, ale według kukizowców nie jest to wygórowana cena za bezpieczeństwo kraju. W przeciwnym razie Polskę ma czekać katastrofa – Polska będzie musiała przyjąć kilka tysięcy uchodźców, o wiele więcej, niż „narzuciła” Unia Europejska. Dalszy ciąg znamy: meczety na każdym rogu, kobiety w chustach, upadek katolickiej cywilizacji itd.

Kukizowcy nie sprecyzowali, dlaczego uchodźcy mieliby chcieć pozostać akurat w Polsce, gdzie nie mogą liczyć ani na pomoc, ani nawet na minimum życzliwego przyjęcia. Nie wytłumaczyli również, czy mur ma powstrzymać także imigrantów z Ukrainy. Z ich strony wprawdzie nie grozi islamizacja, ale przecież autorzy całego pomysłu chcą Polski tylko dla Polaków. Po co więc się ograniczać?

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Popieram pomysł lidera Kukiz15, postwić mur, ale przed Ukraińcami! Urząd ds. Cudzoziemców informuje, że Ukraińców w Polsce jest ok. miliona, a wydył 74% zezwoleń na pracę dla Ukraińców. Pracodawcy zatrudniają Ukraińców za jałmużnę. Polak nie będzie pracował za takie pieniądze! W związku ze stale pogarszającą się sytuacją gospodarczą na Ukrainie i pełzającą wojną domową zwiększy się napływ UKraińców do Polski! Polacy staną się „gośćmi” we własnym kraju!
  Ku przestrodze!

  1. Zgadzam się absolutnie. To sprowadzanie Ukraińców to dumping płacowy, ma zamknąć usta Polakom w dochodzeniu własnych praw.
   Dodatkowo jest tu coraz więcej „ustawionych”, którzy też zatrudniają tylko swoich, a my stajemy się nie tyle gośćmi, co niewolnikami.

 2. A wiecie co będą śpiewać imigranci na granicy polsko-ukraińskiej?

  Jeszcze dzień, wyjdę stąd/
  Rzucę bagnet, rzucę broń/
  Przeskoczę każdy mur… :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Białoruski lider korzysta z polskiego święta, by podkreślić własną niezależność

Białoruś wobec trudnej sytuacji na froncie rosyjsko-ukraińskim, próbuje samodzielności. …