Ruch Pawła Kukiza zapowiada, że przedstawi projekt konstytucji „oddającej państwo obywatelom”. Obecnej ustawy zasadniczej nie uważa za wiążące go prawo.

facebook.com/kukizpawel
facebook.com/kukizpawel

– Może być tym zainteresowany prezes Kaczyński, może być tym zainteresowany Grzegorz Schetyna, my też. Może wtedy będzie to większość potrzebna do zmiany – tłumaczył miesiąc temu swój optymizm znany muzyk. Teraz wraca do pomysłu. Po expose Beaty Szydło Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zostanie przeprowadzony przegląd konstytucji. Swoją szansę upatrują w tych słowach posłowie Kukiza. „Uchwały o odwołaniu sędziów Trybunału Konstytucyjnego przegłosowane. PO, ZSL i Nowoczesna wspierane przez mainstream i salony krzyczą, że to nowa „nocna zmiana”, że łamiemy prawo… To coś, czyli „konstytucja Kwacha”, która sankcjonuje układ okrągło-stolcowy jest Prawem???” – pisze na swoim facebooku Kukiz.

Z jego wcześniejszej wypowiedzi można wywnioskować, że muzyk będzie chciał wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, zniesienie progu frekwencyjnego w referendach, wybór sędziów w wyborach powszechnych oraz systemu prezydenckiego. Nie podjął jeszcze decyzji czy na wzór amerykański czy francuski.

Na razie klub Kukiz’15 powołał zespół mający znowelizować konstytucję. Szefem zespołu został marszałek senior Kornel Morawiecki.

Od początku Sejmu Kukiz pełni rolę paprotki Prawa i Sprawiedliwości. W nocy z środy na czwartek Sejm głosami PiS i Kukiz’15 przyjął uchwały, stwierdzające, że wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie miał mocy prawnej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „To coś „konstytucja Kwacha”, to panie Kukiz15 jest konstytucją promującą państwo wyznaniowe/katolickie, mówi o tym preambuła Konstytucji RP tzw. kręgosłup. „Konstytucja Kwacha” zrobiła z Polski kasjera Państwa Watykan alias Kościół katolicki!
  Do refleksji!

 2. #lubat: dzięki za słowa uznania z drobnymi sprostowaniami:
  – ciotą nie jestem z tytułu natury co sobie wysoce cenię i być nie rozumiem przyjemności bycia ciotą to jednak nie uważam, aby to moje nierozumienie mogło być uznane za defekt mojego intelektu,
  – magiel to bardzo pożyteczne i przyzwoite miejsce pracy nieznane dzisiejszym nieudacznikom-prekariuszom.
  Jad oczywiście był i jest i będzie: INTENCJONALNIE bo jakoś trudno „wydalać” z siebie „niejad” oglądając te złogi BĘCWALSTWA POLSKIEGO – NIEZDOLNOŚĆ DO UCZENIA SIĘ I LOGICZNEGO WYCIĄGANIA WNIOSKÓW bo liczy się tylko „symboliczne” a nie „realne” A TYM SAMYM PODATNOŚĆ NA MANIPULAJCĘ – SAMODESTRUKCYJNE PRZEKONANIE O WYŻSZOŚCI RODZAJU „POLSKIEGO” – a wszystko podlane brakiem humoru. GET LOST – możesz spadać z tymi „80%” jakie dzisiaj chcą emigrować (w domyśle: że Pisiory wygrały).

 3. I ZA TO KOCHAM TEGO FACIA!!! Kwachu to jedna z najbardziej skorumpowanych person „supportowany” przez słynnego „ekonomistę” – Orłowskiego, czy „pornogrubasa” Kalisza (ha, ha podoba mi się jak Niesiołowski – autor tego określenie – znalazł się w jednym towarzychu „front obrony ludzi wolności” z Kaliszem – taki chichot), czy Waniek (robiło się „media” czy Siwiec (NIE pięknie obsmarowało tego pacana, jak to dostał fuchę w tej paczce od radia i telewizji). A propos Waniek i Siwca – ciekawy byłby powrót do „sprawy Rywina” – kto tam „handlował” bo wg mnie Miller jest „ofiarą” a deal nadzorował Kwachu z Michnikiem.
  Dzisiaj Kwachu „dorabia” w Yalta European Strategy (na Ukrainie) a jest to impra założona przez niejakiego Pinczuka (zięć Kuczmy, którego się tam kiedyś oskarżyło o zlecenie zamordowania dziennikarza Gongadze (https://en.wikipedia.org/wiki/Georgiy_Gongadze) ale dzisiaj Pinczuk się przyjaźni z Proszonko, Sorosem i sponsoruje fundację Clintonów (ziarnko do ziarnka a zbierze się….3 mld $).
  Kwachu to dla mnie WYJĄTKOWO odrażający facio: to to pokolenie Samsonowiczów, Balcerowiczów, Borowskich, Rossati, – całej menelii oportunistów. Ale w zasadzie to nie powinienem się dziwić: przy dzisiejszym braku jakikichkolwiek standardów przyzwoitości to…….to jest dzisiejszy „standard”

  1. YUZEK, parafrazując twoje słowa, to jesteś „wyjątkowo odrażającą ciotą z magla”. I szkoda więcej słów, by komentować ten jad, który z siebie wydaliłeś:(

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…