Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspomógł protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Nie tylko słowem, ale również środkami finansowymi. I to sporą kwotą.

3 maja był szesnastym dniem protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych pod budynkiem polskiego parlamentu. Pikietujących wspierają organizacje społeczne i polityczne m.in. Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej i związkowcy z Inicjatywa Pracowniczej, którzy nie tylko wyrażają poparcie dla postulatów, ale również pomagają przy opiece nad obecnymi pod Sejmem niepełnosprawnymi.  W czwartek nieoczekiwanie wsparcie nadeszło również ze strony Jerzego Owsiaka.

– Właśnie odebrałem wiadomość, że wydawnictwo ZNAK rozliczyło moją książkę wydaną kilka miesięcy temu. Sprzedała się dobrze i 42 tysiące złotych wpłynęło na moje konto. W całości przekazuję te pieniądze na Państwa konto, by wspomóc Was w walce – napisał Jerzy Owsiak do Iwony Hartwich, jednej z liderem protestu.

Owsiak zachęcił również protestujących do formalizacji prawnej  – założenia organizacji, która zajmowałaby się pozyskiwaniem funduszy na pomoc niepełnosprawnym i informowaniem opinii publicznej o potrzebach takich osób. Lider WOŚP zapewnił, że w takiej sytuacji jest w stanie zorganizować więcej środków.

Iwona Hartwig w odpowiedzi wyjawiła, że takowe stowarzyszenie już istniało.

Owsiak zapewnił, że niepełnosprawni mogą liczyć na jego wsparcie w każdej okoliczności.


Protest trwa od 18 kwietnia. Dwa główne postulaty opiekunów to wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie oraz podniesienie renty socjalnej od 1 czerwca do „poziomu równego najniższej emeryturze”. Władza w porozumieniu z częścią organizacji pozarządowych 24 kwietnia zdecydowała się spełnić tylko drugie żądanie. Opiekunowie uważają, że rząd ich oszukał i domagają się spełnienia obu postulatów.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…