Odważna decyzja samorządowców z podkarpackiego miasta. Podczas ostatniej sesji rady miasta w Łańcucie podjęta została decyzja o przemianowaniu terenu, na którym powstaje nowe osiedle. Pierwotnie patronem miał być kontrowersyjny papież. Radni stwierdzili jednak, że nie jest to najlepszy pomysł.

Czy to początek końca autorytarnego i komicznego zarazem kultu Karola Wojtyły? Decyzja radnych z Łańcuta zasługuje na wyrazy uznania, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w dwóch ostatnich wyborach parlamentarnych w mieście tym z gigantyczną przewagą wygrywało Prawo i Sprawiedliwość.

11 radnych było „za”, dwóch wstrzymało się od głosu, a tylko jeden był przeciwny.  W ten sposób zapadła decyzja o zmianie nazwy osiedla Jana Pawła II na Księże Górki. Jaki był oficjalny powód?  Samorządowcy tłumaczą, że teren, na którym powstaje osiedle od dawien dawna był znany pod nazwą Księże Górki, a więc nie ma sensu chrzcić go imieniem papieża-Polaka, skoro istnieje już nazewnictwo osadzone w lokalnej świadomości.

Miejscowy kler zawył z oburzenia.”Informujemy, że nowo powstające osiedle mieszkaniowe w Łańcucie im. Jana Pawła, nie będzie nosić imienia naszego wielkiego Rodaka, bo kilka dni temu obecna Rada Miasta uchyliła decyzję Rady poprzedniej kadencji i bez konsultacji postanowiła, że osiedle będzie się nazywać Księże Górki. Przypominamy, że poprzednia Rada przeprowadziła szerokie konsultacje w tym zakresie i umotywowała swą decyzję. Nie możemy uwierzyć, że w naszym mieście, żyją ludzie, którym przeszkadza Jan Paweł II, bo jak inaczej logicznie wytłumaczyć podjętą decyzję” – czytamy w ogłoszeniu.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Włochy: związki zawodowe znowu w natarciu

Związki zawodowe przypomniały, że pomimo szalejącej pandemii COVID-19 związane z nią ogrom…