Resort ministra Szyszki zafundował nam kolejne kuriozum. Spotkanie z przedstawicielami UNESCO ws. Puszczy Białowieskiej zostało przerwane przez duszpasterza leśników.

Eksperci UNESCO przebywają w Polsce od soboty. Z informacji Ministerstwa Środowiska wynika, iż mają zbadać decyzję dotyczącą zwiększenia limitu wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. W spotkaniach uczestniczyć mają również organizacje pozarządowe, które wcześniej kontaktowały się z UNESCO i alarmowały o niebezpiecznych planach polskiego rządu. Później rozpocząć się mają stosowne prace w terenie. We wtorek delegaci chcą zobaczyć miejsca zaatakowane przez kornika. Ekolodzy podobno przekonują ich, aby pojechali zobaczyć także miejsca inne niż wskazane przez resort środowiska.

Do groteskowych scen doszło tuż po ogłoszeniu przerwy podczas poniedziałkowego spotkania. Ksiądz Tomasz Duszkiewicz, który pełni funkcję duszpasterza leśników, zainicjował, jak sam to określił, „dziesięcio- piętnastosekundową modlitwę”. Gdy ktoś z sali spytał, czy mogą być obecni buddyści Duszkiewicz odparł, iż zaprasza wszystkich, lecz dodał, iż modlitwa skierowana będzie do „naszego boga”.

– Chcemy teraz w intencji naszych gości, wszystkich tutaj obecnych zanieść wspólną modlitwę do naszego Boga – tak zacytowali księdza dziennikarze portalu gazeta.pl.

Leśny kapłan pobłogosławił też, po Ojcze Nasz, przedstawicieli UNESCO, którzy, trwając w pełnym zaskoczeniu, pochylili pokornie głowy i tak zostali błogosławieni pomiędzy leśnikami.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Rażąco kler katolicki demonstuje kto w RP rządzi! Fantycy religijni z PiS-u chcą Polaki narodowo-katolickiej, bombardują religią katolicką dzieci w szkołach państwowych i przedszkolach. Religia w szkołach miała być bezpłatna, dostają zapłatę. Obecnie żądają obowiązkowej matury z religii. Religia to antynauka, religia cofa Polskę i ośmiesza, religia marnotrawi czas i pieniądze! Tylko My wszyscy, opinia publiczna możemy Ich w tym powstrzymać!
    Ku przestrodze.
    Pozdro.

  2. Polecany informator turystyczny dla przedstawicieli instytucji zagranicznych wybierających się do Polski – „Podróż do Ciemnogrodu” Stanisław Kostka Potocki.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sąd bardzo wyrozumiały dla kamienicznika. Skazany za próbę oszustwa nie pójdzie do więzienia

Josef Lew, „rzutki biznesmen” robiący interes na poznańskich nieruchomościach,…