Klub Lewicy złożył pozostałym siłom politycznym i społecznym nowa propozycję, która być może przełamie impas wokół wyboru nowego prezydenta Polski.

Na konferencji prasowej szczegóły tej propozycji przedstawił szef Klubu Lewicy – Krzysztof Gawkowski. Na Facebooku o propozycji swojego ugrupowania mówił dziś Andrzej Rozenek.

Chodzi o to, by bez warunków wstępnych, wszystkie siły polityczne spotkały się przy Okrągłym Stole, by „zastanowić się” jak przeprowadzić „uczciwe i rzetelne wybory”, mówił Krzysztof Gawkowski. Lewica, jak zapowiadał Gawkowski, wyciąga rękę do PiS, pozostałych partii opozycyjnych. Dodał też kilka wyjaśnień Włodzimierz Czarzasty, mówiąc, że choć zaproszenie do rozmów pod adresem PiS „ledwo nam to przechodzi przez gardło”, to każda rozmowa, byle transparentna, służyć może dobru państwa.

Andrzej Rozenek ze swej strony wyjaśniał, że idzie o to, by do stołu siadły nie tylko oficjalne, partyjne struktury, ale też strona społeczna. „Chcemy, żeby do tego okrągłego stołu zasiedli przedstawiciele strony społecznej, związki zawodowe, związki przedsiębiorców, wszystkie organizacje non profit, które zajmują się ochrona demokracji i bezpieczeństwa publicznego. Oczywiście, politycy też, bo bez nich się tego nie da zrobić”. Rozenek dodał, że okrągły stół jest jedyna nadzieja wyjścia z impasu, w który „wpędził nas Jarosław Kaczyński”. Na początek należy przywrócić rolę i funkcje Państwowej Komisji Wyborczej.

Jednocześnie poseł Rozenek wyraził wątpliwość, czy do tego okrągłego stołu w ogóle dojdzie.

Większość parlamentarnych ugrupowań pozytywnie wypowiedziała się co do uczestnictwa w proponowanym przez Lewicę spotkanie. Konfederacja się waha. PiS kategorycznie odmówił.

W najbliższych dniach zobaczymy, jak Lewicy udaje się godzenie ognia z wodą.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czas na nowe rozdanie 2 — tzw. „lewica” została wyprzedzona w sondażach przez Konfederację, słuszną linię ma „nasza” partia………………

  2. Faktycznie czas na „nowe rozdanie” — „lewicowy” kandydat Biedroń w sondażu IBRIS dla Rzeczpospolitej jest na ostatnim miejscu z wynikiem 2,6%………….

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…