Znów pobito obcokrajowca. Tym razem był to obywatel Indii. Do brutalnego incydentu doszło w Łodzi.

Zajście miało miejsce w miniony piątek, 21 czerwca w jednym z miejskich parków. Prokuratura Okręgowa w Łodzi powiadomiła media, iż ofiara pobicia została wypisana ze szpitala i nie odniosła bardzo poważnych obrażeń. Jednocześnie wiadomo, że policja zatrzymała osobę podejrzaną o dokonanie pobicia.

Według funkcjonariuszy sprawcą jest 24-letni mężczyzna z bogatą przeszłością kryminalną. Zarzucono mu atak z pobudek rasistowskich. Sąd zdecydował o areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Jeżeli w toku sprawy człowiek ten zostanie uznany za winnego, grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

W rozmowie z dziennikarzami rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania wyjaśnił, iż śledczy przyjęli, iż „występek miał charakter chuligański”.

– Początkowo 24-letni mieszkaniec Aleksandrowa zaczął mu [ofierze] ubliżać, a potem bić kijem. Pokrzywdzony trafił nieprzytomny do szpitala – dodaje Kopania.

To nie pierwszy rasistowski eksces z użyciem przemocy wobec obywatela Indii. W ostatnim czasie doszło do wielu takich pobić. W 2017 r. w Poznaniu ofiarą podobnej napaści padł student z tego kraju, który odwiedzał kolegę w Polsce (uczył się na Łotwie). W tym samym roku w Zgierzu do szpitala trafił inny obywatel Indii, 44-latek, na którego rzucili się napastnicy i bijąc go i kopiąc po całym ciele. „Nie chcemy tu Bin Ladenów!” wrzeszczeli. Dwa lata wcześniej zaatakowano parę obywateli Indii, którzy spacerowali ulicami Wrześni.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. W ciągu lat PIĘCIU jest udokumentowanych przypadków napaści na Hindusów słownie PIĘĆ PRZYPADKÓW!
    No rasizmcałogembo panie Bojanie! W mojej podwarszawskiej wsi mieszka ich co najmniej kilkudziesięciu a kilku prowadzi małą knajpę i jakoś nikt się do nich nie dop….la pomimo że wyjących na ulicach kiboli po każdym meczu Legii trudno zliczyć.
    A może to po prostu huligański wybryk podpitego kolesia któremu słońce zaszkodziło i chciał komuś wtłoczyć i gość o ciemniejszej karnacji wydał mu się odpowiedni? Taki świr mógł w amoku wlać, a nawet zabić każdego kto by mu się nie spodobał.
    proponuje przyhamować nieco z tymi oskarżeniami. Bandzior dostał się w łapki policji i na pewno stanie przed sądem.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

W Ulm nie zamarznie już żaden bezdomny. Miasto zapewniło ogrzewane kapsuły

Na niezwykły pomysł wsparcia osób w kryzysie bezdomności wpadły władze niemieckiego miasta…