Obrońcy czystej etnicznie białej Polski uaktywnili się w Łodzi w wyjątkowo wulgarny sposób. Z okazji początku Ramadanu na balkonie czeczeńskiej rodziny wylądowała połówka głowy świni.

Święty miesiąc wyznawców islamu rozpoczął się w ostatnią sobotę. Obchodzi go również pięcioosobowa rodzina Salujewów, Czeczenów z przyznanym pozwoleniem na pobyt w Polsce. W sobotę wieczorem zjedli tradycyjny posiłek kończący całodniowy post, potem o drugiej w nocy rozpoczęli modlitwę. Wtedy usłyszeli hałas i szybko przekonali się, że na ich balkonie, chociaż to drugie piętro, znajduje się połówka świńskiej głowy.

Rano okazało się, że to nie wszystko. Obrońcy białej i katolickiej Polski napisali na parkingu wulgarne napisy obrażające islam i Czeczenię. Żona mężczyzny przestraszyła się anonimowych agresorów i przestała wychodzić z domu. W obawie o dzieci Ahmen Salujew zgłosił sprawę na policję. Przekonuje, że w Polsce jest bardzo szczęśliwy i nie wierzy, by wulgarną „przesyłkę” na balkonie pozostawił ktoś z sąsiadów.

Sprawcy, jak zwykle w podobnych przypadkach, nie podpisali się pod swoim „dziełem”. Personaliów dotąd nie ustalono. Łódzka policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…