Antyklerykalne plakaty zawisły na słupach ogłoszeniowych w Łodzi. Rozwiesiły je anonimowe osoby. Teraz miasto usuwa afisze, a policja zastanawia się, czy nie doszło do przestępstwa.

pedofPlakaty zawisły między innymi na słupie reklamowym należącym do miasta przy skrzyżowaniu ul. Wólczańskiej i Zielonej, a także w kilku eksponowanych miejscach w centrum. Grafika przedstawia otyłego purpurata zajadającego się plikiem banknotów i opatrzona jest hasłem „ZAKAZ KARMIENIA PEDOFILI”. Rozwieszone afisze wzbudzają konsterernację wśród mieszkańców, którzy o całej sprawie poinformowali lokalne media.

Miasto przystąpiło do akcji natychmiastowego zaklejania plakatów . Ich autorzy nie są znani. Urzędnicy stwierdzili, że anonimowi antyklerykałowie dopuścili się wykroczenia, umieścili bowiem ogłoszenia bez zgody właściciela słupów – łódzkiego ratusza.

Natomiast policja w całej sprawie doszukuje się obrazy uczuć religijnych, czyli przestępstwa określonego w Kodeksie Karnym w art. 196 „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Na interpretacji policji nie zastawia suchej nitki Fundacja Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm. We wpisie na jednym z portali społecznościowych przedstawia kontrargumenty “Jeśli jakikolwiek klecha wg. policji, jest przedmiotem czci religijnej, to polska policja jest armią idiotów, którzy nie powinni sprawować choćby najbłahszych funkcji publicznych”.

Kuria łódzka nie chce komentować zajścia.

Rozwieszenie na ulicach Łodzi sugestywnych plakatów przez anonimowe osoby to kolejna próba zwrócenia uwagi na problem pedofilii w polskim kościele. Hierarchowie uparcie stoją na stanowisku, że skutkami popełnionych przestępstw nie powinno się obarczać kościoła jako instytucji, a  odpowiedzialność spoczywa wyłącznie na księdzach pedofilach.  Takie stawianie sprawy ma na celu zabezpieczenie pozycji finansowej polskiego kościoła katolickiego i jego funkcjonariuszy. Kler boi się, że tak jak w innych krajach, zwłaszcza w USA, kościół muszony zostanie do wypłaty ogromnych odszkodowań za wieloletnie prześladowania swoich ofiar.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Oj durnowata ta łódzka policja – wybitnie durnowata.
    Jaka tam obraza i jakich uczuć. Przede wszystkim to że pedofilstwo jest plagą w Kościele rzymsko katolickim przyznał sam papież Franciszek. Zatem apel aby nie karmić pedofilów jest w pełni zasadny. Ponadto aby zaistniała obraza uczuć religijnych sprawca musi wypełnić ustawowe znamiona czynu określonego we wspomnianym przepisie a zatem zniewaga ma dotyczyć miejsca lub przedmiotu kultu – a ten pasibrzuch na plakatach nie jest przecież ani miejscem ani przedmiotem kultu – mimo iż z zasady wystawiają swoje „brudne” łapska do calowania przez ogłupioną gawiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…