8 czerwca w północnym Londynie Alex Chivers podszedł do dwóch muzułmanek, wykrzyczał, co myśli o muzułmanach, i mówiąc „Zasłużyłaś na to”, uderzył nastolatkę kawałkiem bekonu. Teraz sąd uznał to za napaść oraz zakłócenie porządku publicznego popełnione z nienawiści i skazał 36-letniego Brytyjczyka na pół roku więzienia.

/ wikipedia commons

Do wydarzenia doszło pięć dni po ataku dżihadystów na London Bridge oraz Borough Market. Policjanci brytyjscy podkreślają, że islamskie ataki terrorystyczne w Zjednoczonym Królestwie spowodowały wzrost zachowań islamofobicznych. Rośnie także liczba przestępstw motywowanych nienawiścią.

– Ofiara spędzała dzień z matką, gdy Chivers ją obraził, a następnie uderzył czymś, co, jak wiedział, spowoduje, że poczuje się obrażona – mówił na procesie prowadzący sprawę napaści detektyw James Payne.

Bekon zdaniem Chiversa znakomicie nadawał się do ataku, bo dla muzułmanów wieprzowina jest uznawana za religijne, żywieniowe tabu – jest nieczysta. Oskarżony Brytyjczyk nie ukrywał w czasie procesu, że przeprowadził atak na muzułmankę z powodów religijnych i rasowych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czy sąd nie zapomniał przypadkiem, że warto przy okazji ustalić sprzedawcę i producenta narzędzia przestępczego czynu? A jeśli to narzędzie pochodziło z importu, aż strach pomyslećna kogo padnie.
    PS. W Indiach brytykczycy sprowokowali bunt sipajow w 1857 roku, akutat okrągla rocznica, ponieważ rozeszla się pogloska, ze jednym kule posmarowano tluszczem bylęcym, a drugim świnskim. I pomyśleć, jak Europa jest zapóźniona.

  2. Z ekstremalnymi przejawami radykalizacji religijnej należy walczyć wszelkimi dostępnymi metodami. Nawet boczkiem.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Twierdził, że komuna skazała go za bycie „wyklętym”. Siedział za kradzież cukierków i napaść na listonoszkę

Przed krakowskim sądem trwa proces Stanisława M., oskarżonego o wyłudzenie od skarbu państ…