Trwa postępowanie z zawiadomienia Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku czerwca do prokuratury trafiła informacja o możliwości popełnienia przestępstwa przez wydawców youtube’owego kanału Lord Kruszwil. Zarzuca się im naruszenie prawa w co najmniej kilku z opublikowanych materiałów wideo. Na jednym z nich zarejestrowano jak dziesięcioletni chłopiec nakłaniany jest do dotykania pośladków i krocza przypadkowych kobiet i dziewcząt napotkanych na ulicy. Chłopiec miał też dokonywać osobliwej ewaluacji części ciała, do których udało mu się dobrać. Za wykorzystywanie dziecka w taki sposób „twórcom” kanału grozi nawet 12 lat więzienia.

Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych powiadomił, że policja zajęła dyski twarde, telefony, komputery i urządzenia przenośne służące do rejestracji „filmików”, które publikowano na YouTube.

– Chciałem nagrać śmieszny filmik. Myślę, że każda, chociażby troszeczkę myśląca osoba, wchodząc na taki film ogarnie, że to jest robione pod show, po to, żeby się śmiać – tłumaczył Marek Kruszel, jeden z „twórców” kanału; cytuje go portal Onet.

To właśnie ten człowiek założył kanał Lord Kruszwil. Stało się to w marcu 2015 r. Zyskał popularność klipem pt. „Jak poderwać każdą dziewczynę mając 16 lat”. Teraz jest bodaj najbardziej sławnym polskim patostreamerem.

„Patostreaming to zjawisko demoralizujące młodych odbiorców, oglądają to często dzieci. Widzowie sami nakłaniają patostreamerów, by ci przekraczali kolejne granice. Wulgaryzmy, picie na umór, pobicia, molestowanie seksualne – robią to ku uciesze widowni, która wpłaca im za to tzw. 'donejty’, czyli przelewy gotówki. A młodzi odbiorcy zaczynają uważać, że takie zachowanie jest akceptowalne, a wręcz stanowi świetny sposób na zarabianie pieniędzy. I 'fejm’, internetową sławę i rozpoznawalność” – można przeczytać we wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na portalu Facebook.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Powinni typowi zamknąć kanał, a jego obciążyć koniecznością zwrotu wszystkich donejtów. Wsadzanie do więzienia nic nie da, tylko będzie siedział na nasz koszt. A przy okazji dziękuję redakcji za wyjaśnienie co to jest patostreaming. Nie spotkałam się nigdy ani z tym pojęciem, ani tym zjawiskiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zamach na Donalda Trumpa

W sobotę (o 1.00 w nocy w niedzielę czasu polskiego), podczas mityngu Donalda Trumpa w mie…