WEeterani SS w Rydze

Łotewski minister obrony nie zaniedbał możliwości, by postawić się w szeregu miłośników SS.

Od dawna wiadomo, i portal strajk.eu pisze o tym regularnie, że bałtyckie kraje maja problem z właściwą oceną roli najbardziej ponurych i krwawych symboli nazistowskiego reżimu. Tym razem z okazji do kompromitacji ochoczo skorzystał Artis Pabriks, łotewski minister obrony. Oświadczył on otóż dziennikarzom, że żołnierze łotewskiego Legionu Waffen SS, sformowanemu w 1943 roku i podporządkowanemu dowództwu 6 korpusu SS, to „duma łotewskiego narodu i państwa. Naszym obowiązkiem jest głęboko czcić tych patriotów Łotwy”, mówił minister obrony państwa, będącego członkiem NATO, werbalnie opowiadającym się za demokracją. Minister dodał też, że nikomu nie wolno pozwalać „bezcześcić” pamięci o nich.

Warto uświadomić sobie, że minister sojuszniczego z Polską państwa łotewskiego tak wzruszająco mówi o pamięci wobec jednostki, która brała udział w zbrodni wojennej w Podgajach, w której spalono żywcem polskich żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

W 2017 roku były deputowany łotewskiego Sejmu, w przeszłości esesman wspomnianej jednostki wydał ponownie książkę „Łotewski legion w prawdziwym świetle”, w której usprawiedliwiał zbrodnicze działania swoich kolegów i swoje własne. Komitet Śledczy Rosji wszczął w tej sprawie śledztwo. Nie słychać, by jakikolwiek inny kraj europejski w jakikolwiek sposób na poziomie oficjalnym zareagował na tą gloryfikację formacji SS.

Jest hańbą polskiej polityki zagranicznej, że polskie władze nie reagują na wielokrotne przypadki gloryfikacji morderców polskich żołnierzy. Wszystko to zapewne w imię jedności przeciwko „agresywnej Rosji”.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Czy ktoś z PT Redakcji może wreszcie zablokować wpisy produkowane i umieszczane tu na potęgę przez prawaków w rodzaju „Nikt”? Czemu ma służyć tolerowanie tego typu podprogowej propagandy?

  1. A pewne zdanko przypisywane Wolterowi znasz?? ,,Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. ”
   Nie odbieraj zatem głosu adwersarzom, bo nie dowiesz się jak i co myślą. Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, a odpowiedzią powinna być krytyka w miarę sensownie argumentowana.
   Kneblowanie kogokolwiek nie jest argumentem, i jest dopuszczalne jedynie wtedy gdy przekraczane są skrajne granice za którymi już tylko K.K.

  2. Dzięki Ci o Szlachetny Kolego Skorpsionie. A co do Nie Mniej Szlachetnego Kolegi Jacejego, to sądzę, że metody Szanownych: Towarzysza Dżugaszwilego i Dobrego Wujka Adiego mamy chyba (chyba! i to nie sztajger jak z karczmy wraca) za sobą. Widocznie Sz. K. Jacek jest wybitnym zwolennikiem kaczki i jego bandy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…