Share Button

W Lublinie Ukrainka została zaatakowana i pobita za to, że rozmawiała w swoim ojczystym języku. Kamera monitoringu nagrała napastników. To młodzi mężczyźni i kobieta. Teraz szuka ich policja.

Polic/flickr.com/Piotr Drabik

13 sierpnia przed godz. 5 rano w okolicach placu Kaczyńskiego wracające z dyskoteki dziewczyny. Zostały zaczepione przez nieznajomych którym nie spodobało się, że rozmawiają po ukraińsku. W związku z tym usłyszały, że „Polska dla Polaków”.

– Między nimi doszło do utarczki słownej i wyzwisk, które później przerodziły się w agresję fizyczną. Doszło do szarpaniny. Później młodzi ludzie zaczęli bić i kopać jedną z dziewczyn. 23-latka została uderzona w głowę butelką – mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu, na którym widać agresorów. Mundurowi szukają teraz dwóch mężczyzn w wieku ok. 25 lat oraz młodej kobiety. Nadzór nad śledztwem przejęła prokuratura.

– Śledztwo zostało wszczęte w kierunku stosowania przemocy wobec obywatelki Ukrainy Darii P. ze względu na jej przynależność narodową. Zostały również znieważone trzy obywatelki Ukrainy – powiedziała Onetowi Katarzyna Czekaj z Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Dodaje też, że taki czyn jest zagrożony pięcioma latami pozbawienia wolności.

Share Button

7 komentarzy

 1. Pingback: Następny Ukrainiec pobity w Lublinie – Portal STRAJK

 2. Pingback: Kolejny napad na działaczy Razem. „Nie oddajemy pola bojówkarzom” – Portal STRAJK

 3. sru napisał:

  to nic z tym co upowcy wyprawiali z Polakami

 4. Pawel napisał:

  pis obudziło najgorsze polskie demony faszyzm rasizm , ksenofobię zeruje ono jak rak na polskich kompleksach , fobiach strachu przed Rosją itp.. podsyca prymitywne poczucie dumy narodowej ludzi którzy nie potrafią nic osiągnąć i swoje frustrację wylewają na innych. . ci inni to ‚ bandy komuchów , żydów ,zdrajców polski itp..’ Emigranci ,Uchodzcy każdy kto nie kwalifikuje się jako PRAWDZIWY POLAK

 5. ad45 napisał:

  trudno się dziwić, ponad milion ukrów w Polsce…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*