W Lublinie Ukrainka została zaatakowana i pobita za to, że rozmawiała w swoim ojczystym języku. Kamera monitoringu nagrała napastników. To młodzi mężczyźni i kobieta. Teraz szuka ich policja.

Polic/flickr.com/Piotr Drabik

13 sierpnia przed godz. 5 rano w okolicach placu Kaczyńskiego wracające z dyskoteki dziewczyny. Zostały zaczepione przez nieznajomych którym nie spodobało się, że rozmawiają po ukraińsku. W związku z tym usłyszały, że „Polska dla Polaków”.

– Między nimi doszło do utarczki słownej i wyzwisk, które później przerodziły się w agresję fizyczną. Doszło do szarpaniny. Później młodzi ludzie zaczęli bić i kopać jedną z dziewczyn. 23-latka została uderzona w głowę butelką – mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu, na którym widać agresorów. Mundurowi szukają teraz dwóch mężczyzn w wieku ok. 25 lat oraz młodej kobiety. Nadzór nad śledztwem przejęła prokuratura.

– Śledztwo zostało wszczęte w kierunku stosowania przemocy wobec obywatelki Ukrainy Darii P. ze względu na jej przynależność narodową. Zostały również znieważone trzy obywatelki Ukrainy – powiedziała Onetowi Katarzyna Czekaj z Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Dodaje też, że taki czyn jest zagrożony pięcioma latami pozbawienia wolności.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. A to o czym piszesz to jeszcze nic w porównaniu z tym co robili nasi wyklęci na Białorusi.

  1. pis obudziło najgorsze polskie demony faszyzm rasizm , ksenofobię zeruje ono jak rak na polskich kompleksach , fobiach strachu przed Rosją itp.. podsyca prymitywne poczucie dumy narodowej ludzi którzy nie potrafią nic osiągnąć i swoje frustrację wylewają na innych. . ci inni to ‚ bandy komuchów , żydów ,zdrajców polski itp..’ Emigranci ,Uchodzcy każdy kto nie kwalifikuje się jako PRAWDZIWY POLAK

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Zarząd LOT chce uznania strajku z 2018 r. za nielegalny. Zarzuca związkom „niezgodny z prawem nacisk ekonomiczny”

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zgłosił do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną w sprawi…