– Gdzie byliście, kiedy ludzie w Polsce byli eksmitowani na ulicę? – zapytał dziś Maciej Konieczny działaczy Konfederacji. Polityk Lewicy wskazał, że w promowanym przez nich projekcie ustawy o ochronie własności przed roszczeniami chodzi o nakręcanie antagonizmów i szczucie, a nie o dobro Polaków.

Poseł-socjalista z sejmowej mównicy nie oszczędził dziś żadnej frakcji polskiej prawicy. Konfederatom przypomniał, jak obóz narodowy, którym zachwyca się część ich przedstawicieli, szczuł na mniejszości narodowe i doprowadził do morderstwa pierwszego prezydenta II RP Gabriela Narutowicza. Nie miał wątpliwości, że nakręcanie tematu tzw. ustawy 447 i fali żądań odszkodowań, jaka ma zalać Polskę, jest w ich wykonaniu zwykłym rozbudzaniem antagonizmów, bo przecież to nie o los polskich lokatorów, którzy mogą być usuwani z reprywatyzowanych nieruchomości, leży im na sercu.

– Nie jestem w stanie uwierzyć, że panów z Konfederacji interesuje los eksmitowanych rodzin, ofiar reprywatyzacji. Przecież dla was najważniejsze jest święte prawo własności i pieniądz. Zawsze o tym mówicie, bez mrugnięcia okiem podpisalibyście się pod ustawą pozwalającą na wyrzucanie z domów rodzin z dziećmi czy chorych emerytów. Dzika reprywatyzacja trwa w Polsce od lat! – przypomniał Maciej Konieczny. Stwierdził, że to lewica społeczna blokowała eksmisje, walczyła o prawa lokatorów i domagała się ustawy raz na zawsze regulującej sprawy reprywatyzacji.

– Jesteście tchórzami. Jedyne na co was stać to szczucie na słabszych i walka z wydumanymi, wyobrażonymi zagrożeniami. Do realnej obrony ludzi, do postawienia się prawdziwej mafii potrzeba odwagi. Potrzeba odwagi spalonej żywcem przez mafię Jolanty Brzeskiej, odwagi Piotra i Agaty Ikonowiczów, odwagi Ewy Andruszkiewicz, odwagi Piotra Ciszewskiego, odwagi Janusza Baranka, odwagi Jana Śpiewaka, odwagi Beaty Siemieniako, odwagi Jakuba Żaczka i setek innych, którzy solidarnie walczą o ludzką godność i prawo do mieszkania. Wy jej nie macie – przemawiał poseł.

Gorzkie słowa padły również pod adresem PiS. Konieczny przypomniał, że partia rządząca obiecała ustawę reprywatyzacyjną, a Patryk Jaki kreował się na obrońcę lokatorów. Teraz jednak jest europosłem, a temat został praktycznie zapomniany.Wspominając o dzikiej reprywatyzacji w Warszawie Konieczny przypomniał również, że to pod rządami PO w Warszawie funkcję „lokali tymczasowych” dla eksmitowanych lokatorów pełniły zniszczone baraki przy ul. Przeworskiej, a po trzech miesiącach życia w tym miejscu lokator był wyrzucany na bruk. – Były tylko po to, żeby władza mogła umyć ręce. Tak było, byłem tam i dokładnie widziałem, jak chorą kobietę wyrzucano na bruk przy asyście policji – perorował. Przypomniał, że wtedy narodowcom przeszkadzał nie dramat lokatorów, a tęcza na Placu Zbawiciela.

Podczas dwudniowego posiedzenia polski Sejm będzie zajmował się nie tylko ustawą o ochronie własności przed roszczeniami, ale również ustawą umożliwiającą obecność nieletnich podczas polowań i projektem zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. W tym czasie miliony polskich pracowników tracą zajęcie i źródła utrzymania. Czy to jednak prawicowy rząd i resztę parlamentarnej prawicy w ogóle interesuje?

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Niech Konieczny pójdzie do Komisji Jakiego jako przewodniczący i ciągnie ją dalej. W czym problem? W tym że łatwiej krytykować niż procedować?

 2. Czyś ty Konieczny urwał się z choinki i nie wiesz kto tak naprawdę kazał wyrzucić ustawę Jakiego do kosza? Domyśl się kto a jak już się domyślisz to bądż tak odważny i powiedz wprost Amerykańskiemu Kongresowi Żydowskiemu aby się walił na ryj, nawet nie zdążysz o tym pomyśleć i przestaniesz istnieć w mainstreamie tak jak onegdaj Mel Gibson czy John Galliano, łatka antysemity pogrzebie cię na wieki……………
  A tak a propos to tylko konfederacja mówiła otwarcie o tym fakcie, reszta towarzycha wolałaby mieć łatkę „mee too molestowacza” niż „antysemity”.
  Ps. Czyś ty Konieczny nie był kiedyś ultra narodowcem?

  1. Ad. Kwas
   Oto co pisała o tym była dziennikarka Wyborczej a obecnie POLITYKI Ewa Siedlecka:
   „Nie rozwiązano natomiast sprawy reprywatyzacji globalnie. Ustawa reprywatyzacyjna przygotowana przez Patryka Jakiego w resorcie sprawiedliwości została poniechana w marcu zeszłego roku po apelu 59 senatorów USA. Uznali oni, że dyskryminuje Żydów, bo o odszkodowania za znacjonalizowane mienie mogłyby się ubiegać tylko osoby, które w chwili nacjonalizacji mieszkały w Polsce, w dodatku dziś mają polskie obywatelstwo”…… „Do tej pory rząd RP co najmniej kilkukrotnie nie był wobec nacisków USA asertywny. Tak było w przypadku ustawy reprywatyzacyjnej Jakiego. Wycofał się też z nowelizacji ustawy o IPN, która przez środowiska żydowskie została odebrana jako ustawowy zakaz badania zbrodni na Żydach dokonywanych przez Polaków. Mówi się też, że to Amerykanie blokują pomysły „repolonizacji” mediów ze względu na udziały Discovery Communications w TVN. I o udanej interwencji ambasador Georgette Mosbacher w sprawie wpisania na listę leków refundowanych produktu amerykańskiego koncernu. I o zablokowaniu ustawy nakładającej dodatkowe obowiązki na firmę Uber…
   Oto co pisała Karolina Wiśniewska z AGOROWEGO TokFm:
   „Ustawa Jakiego zakładała też m.in. zakaz ustanawiania kuratorów i zwrotów nieruchomości na osoby zmarłe. Ustanawiała, że prawo do odzyskania nieruchomości posiadaliby wyłącznie małżonkowie i spadkobiercy w pierwszej linii, czyli np. dzieci czy wnuki. A o zwrot mogliby ubiegać się też wyłącznie obywatele Polski. Ten zapis uniemożliwiały odzyskanie nieruchomości np. Żydom, którzy przeżyli Holocaust, a po wojnie ukrywali się poza granicami Polski. Budził wiele kontrowersji. Oświadczenie w tej sprawie wydała m.in. Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego, która uznała, że projekt jest dla Żydów krzywdzący.”

   Jak poprosisz to przyślę całą stertę linków na poparcie moich „urojeń”, całą stertę z anty pisiorskich żródeł żebyś rzecz jasna uwierzył………..
   Pozdrawiam.

  2. Ad. ziomek,p2
   Siódme nie kradnij, dotyczy to także nicków.

  3. @Ziomekp.1 Wydaje mi się ze to akurat nie Konieczny był wcześniej narodowcem, ale inny z MSowców z tego samego okresu. Niemniej z tego ani pochwały, ani zarzutu robić nie można.

  4. ad. Jaa
   Za Wikipedią: „Urodził się w 1980 w Gliwicach w rodzinie inteligenckiej[2]. W młodości sympatyzował z nacjonalistami. Samego siebie z tego okresu określa jako faszystę i odcina się od tego. Był również uzależniony od alkoholu. Za pomocą terapii wyszedł z nałogu, od kilkunastu lat nie pije[3]”…….
   Czytałem z nim parę wywiadów gdzie też o tym mówił, pozdrawiam.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Litwa: rząd kieruje migrantów do miasteczka zamieszkanego przez Polaków. Ci protestują

Litwa zamierza umieścić nielegalnych migrantów, którzy przekroczyli granicę litewsko-biało…