W środę minister Antoni Macierewicz ogłosił z wielką pewnością siebie, że Polska dołączy do bezpośrednich działań wojskowych przeciwko ISIS w ramach antyterrorystycznej koalicji. – W najbliższych tygodniach zostaną ustalone szczegóły, wstępnie mówiliśmy o działaniach rozpoznawczych i szkoleniowych – powiedział Macierewicz.

Inne źródła mówią o działaniach logistycznych i wywiadowczych. Koalicja antyterrorystyczna to 60 państw, w tym 28 państw członkowskich NATO. Niedawno osobną koalicję, złożona z 34 państw muzułmańskich, zgłosiła Arabia Saudyjska i w tym ostatnim wypadku nikt nie ma wątpliwości, że nie chodzi o walkę z terrorystami, których Ar-Rijad niemal bez żenady wspiera, tylko o obronę własnych interesów i nie dopuszczenie do wzrostu siły Iranu, który z kolei pospiera Baszszara al-Asada. O tym, jak Saudom zależy na pokoju – można było zorientować się, kiedy niemal natychmiast po porozumieniu się USA i Rosji w sprawie przerwania ognia ogłoszono, że lądowe wojska Arabii Saudyjskiej rozpoczną operację lądową w Syrii.

Wspierać je ma armia Turcji, członka NATO. Inicjatywie, która jest gwarancją konfliktu między Syrią a Turcją i Arabią Saudyjską, przyklaskuje sekretarz obrony USA. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew uprzedza, że to doprowadzi do III wojny światowej, bo bez wątpienia dojdzie do starcia między tureckimi, a rosyjskimi siłami zbrojnymi.

I w ten wrzący kocioł, gdzie na dobrą sprawę nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły, grożący wybuchem na światową skalę, polski minister, przepraszam za wyrażenie, obrony, wpycha polskich żołnierzy.

Na nic już późniejsze zapewnienia prezydenta Dudy, że wyklucza działania żołnierzy. Międzynarodowa dyplomacja z małymi wyjątkami nie składa się z idiotów i wie, kto w Polsce rozdaje karty i wie, że bliżej do Kaczyńskiego ma Macierewicz niż Duda. Komunikat, że Warszawa naprasza się o włączenie do walki przeciwko ISIS, dotarł też z pewnością do samych terrorystów. Teraz Polska i jej obywatele znajdą się na liście celów ich ataków. Ale to wliczone w wojnę. Natomiast jest wstrząsające, z jaką łatwością członek rządu polskiego wyraża nie zgodę, a entuzjastyczną gotowość do tego, by Polska dołożyła swoją część udziału w doprowadzeniu świata na brzeg przepaści. Trzeba doprawdy być pozbawionym elementarnego instynktu samozachowawczego, kompetencji i zdolności przewidywania, by podejmować bez szerokich konsultacji takie decyzje.

Brak choćby jednej z wyliczonych w poprzednim zdaniu cech w normalnym kraju dyskwalifikuje takiego człowieka z każdej funkcji, która wymaga kierowaniem choćby kurnikiem. Polska najwyraźniej nie jest w gronie tych krajów.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Przypomnijmy też, że z wysłania wojsk do Iraku i Afganistanu nic dobrego nie wyszło oprócz włażenia w tyłek amerykanom i obniżania im kosztów wojen na koszt polskiego podatnika.Ani kontraktów w Iraku ani nic z tego nie wyszło.Wazeliniarzy nikt nie szanuje a tym bardziej głupich wazeliniarzy.

  1. Tyle, że teraz sytuacja jest analogiczna nie do Iraku i Afganistanu, tylko III Rzeszy AD 1942.

 2. Ci co głosowali na PiS będą jeszcze przeklinać dzień urodzin! POPiS to partie wojny, a nie pokoju! Ps. Stop Wojnie! Nie drażnić Niedźwiedzia! Już raz Polskę sprzedano Stalinowi. Obecnie jesteśmy kasjerem Ukrainy!
  Ku przestrodze!
  Zwykły człowiek.

 3. Trzeba poznac troche Macierewicza aby zrozumiec….ten obłed.
  1. Koledzy ze studiów…..niezrównowazony komunistyczny radykał.
  2. Komunisci zaczynają sie go bac, bo on ma za mało komunizmu w komunizmie.
  3. Idole to Castro i Czegewara, krytykuje nawet ZSRR za odejscie od prawdziwego komunizmu, twierdzi ze komunizm jest dobry tylko ludzi trzeba wymienic, naród popsuty do wymiany.
  4. Pis to ” opozycja” polegająca na tym ze buntowali sie do rodziców w elitach bo za mało komunizmu było w komunizmie, a takich nawet komunisci sie bali, tak wiec ci sie buntowali a komuchy scigały ale nie internowały, teraz zrozumiałe dleczego Kaczka nieinternowany?. A Macierewicza scigali bo ten wariat nasladował wrecz Castro i tego drugiego Czegeware, non stop rewolucjonista.
  5. Solidarnosc to walka o komunizm ludzką twarzą, bo nikt nie wierzył ze upadnie, a radykałowie o wiecej komunizmu bo ludzie wypaczają i trzeba srube podkrecic, dlatego teraz Pis tak solidarnosci nienawidzi bo im komunizm wogóle zabrali a co dopiero podkrecanie sruby.
  6. Ludzie niezrównowazeni psychicznie są bardziej oddani ideałom niz normalni ludzi tym samym Macierwicz ciągle wojuje Czegewarą i toczy wojny jedynie słuszny swiat. A ze terror teraz bedziemy mieli, to rewolucja zawsze kosztuje przeciez ofiary.

  1. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

 4. Zdolności przewidywania pozbawiane są także polaczki, bo jak inaczej wytłumaczyć, że wybrali tych PiS-owskich idiotów na swoich przedstawicieli. Wystarczyło krzyknąć „5000 zł na bachora”, a ten tępy motłoch oddał się pod panowanie kompletnych świrów. Kogo nie zapytam, to na PiS-iory narzeka, ale 500 zł robi swoje…Kolejna banda idiotów broni demokracji, którą rzekomo zgwałcono, a której przecież nie było. Teraz kretyn Macierewicz chce wpierdolić mundurowych głupków w wojnę. Niech razem z Kaczorem pojadą na front, kulka w ich faszystowskich łbach będzie darem ISIS dla świata.

  1. 999/1000
   – dlaczego nie 1000/1000? Bo Żydło a nie Szydło!

 5. „…Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”

 6. Jak już nawet „Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew uprzedza, że to doprowadzi do III wojny światowej” to znaczy, że naprawdę robi się gorąco. Rosyjskie najwyższe przywództwo (w przeciwieństwie do polskiego) nie rzuca słów na wiatr …

  1. Powiedział, że będzie kolejna wojna na świecie, a nie, że światowa. Jeden z zachodnich serwisów źle przetłumaczył, a Maciej powtarza brednie, bo za ciężko sprawdzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na marginesie pewnej imprezy

Przyznam się do pewnej bezradności wobec najnowszej awantury w polskiej polityce. Chodzi o…