Szef MON udzielił wywiadu „Polsce Zbrojnej” – stwierdził w nim ze smutkiem, że Polska nie wypełniła uchwały Sejmu Wielkiego z XVIII w. i nie posiada 100-tysięcznej armii.

Szef MON, fot. facebook.com/macierewiczantoni/
Szef MON, fot. facebook.com/macierewiczantoni/

Obecny stan polskiej armii to około 80 tys. żołnierzy. Jednak według Antoniego Macierewicza to zdecydowanie za mało. – Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że do dziś nie wypełniliśmy jeszcze uchwały Sejmu Wielkiego z 1791 roku i po ponad 200 latach nie mamy 100-tysięcznej armii. Myślę, że docelowo polska armia powinna dysponować siłą 150 tys. żołnierzy. To jest minimum, żeby wojsko mogło stawić czoło zagrożeniom – powiedział szef MON „Polsce Zbrojnej”.

Pytany o to, jaką liczebność powinna mieć polska armia, nie potrafił odpowiedzieć konkretnie. Jednak stwierdził, że ogromny potencjał tkwi w polskiej patriotycznej młodzieży. – Wiele wysiłku musimy jeszcze włożyć w to, aby nasza armia mogła sprostać niebezpieczeństwom, jakie w obecnej sytuacji geopolitycznej grożą Polsce – przestrzegał czytelników pisma o militariach.

Wywiad minister zakończył płomiennym apelem do żołnierzy zawodowych: – Chcę, żebyście mieli świadomość, że nie tylko jesteście dla młodzieży symbolem gotowości do poświęcenia życia, ale także pokazujecie jej drogę własnej kariery, rozwoju i marzeń. To, co miałem okazję dotychczas zobaczyć, pokazało mi, że jesteście żołnierzami marzeń polskich dziewcząt i chłopców – zapewnił.

Grunt, że nie ma wśród nich niebezpiecznych wegetarian ani rowerzystów.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Główne zagrożenie to teraz mrozy. Pójdą dzielni patrioci zbierać bezdomnych z ulic i nosić węgiel samotnym staruszkom w chałupinach bez centralnego.
    Poza tym nie wiedziałam, że PiS był już w 1791r. To dlatego zostaliśmy pokonani, a w Konstytucji 3-go maja zapisano przewodnią rolę kościoła katolickiego …

  2. Antek !! Ty ze swoją trójcą Tadeusza i boga powalicie we trójkę armię ruskich i turków !!! Po kiego uja trza ci 150 tysięcy woja !! ????

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo ogłosił przeznaczenie 24 mln dolarów na jadłodajnie dla ubogich

Prezydent Peru zapowiedział w środę, że rząd dofinansuje kwotą 99 mln soli (ok. 24 mln USD…