Sejm stał się dziś widownią wylewanego na głowy widzów i posłów koktajlu wielkich słów, połajanek, obelg i zwykłych kłamstw. Macierewicz dalej będzie rządził polskim wojskiem.

www.flickr.com/photos/mediawnet/

Wniosek o odwołanie ministra obrony zgłosiła Platforma Obywatelska, a wniosek przedstawiał były minister obrony w rządzie PO – Tomasz Siemoniak. Wyliczył wszystkie niemal grzechy Macierewicza, twierdząc, że jest on nie tylko najgorszym ministrem obrony, ale też najgorszy m ministrem w rządzie. Wypomniał mu demolowanie polskiej armii i czystki personalne. Zasugerował jego związki z proputinowską, jak się wyraził Siemoniak, partią Zmiana.

Premier Szydło broniła Macierewicza używając argumentów raczej emocjonalnych niż merytorycznych.

– Odnosząc się do zarzutów stawianych przez wnioskodawców, odpowiem krótko: Antoni Macierewicz odbudowuje to, co wy zrujnowaliście. Dokonuje zmian, które przywracają armii siłę, a Polsce bezpieczeństwo. Oczekuje, że doprowadzi co końca te zmiany, bo tego potrzebują Polacy i Polska – mówiła premier.

Bronił się, w swoim stylu, i sam Macierewicz.

– Mówię o tym dlatego, że cały ten spór, w który się ośmielono wdać, używając kłamstw i potwarzy, dotyczy istoty rzeczy, czy Polska ma być, czy nie być niepodległa i to zostało podjęte przez panią premier. Jest rząd, który wydał wszystkie niezbędne pieniądze na modernizację polskiego wojska, a wy się ośmielacie kłamać, że tego nie robimy! (…)Przegląd obronny który został przeze mnie zadekretowany, (…), pokazał nie tylko jak wielkie braki były w polskiej armii, nie tylko jak wielka korupcja w armii była przez państwa wspierana, ale pokazała przede wszystkim, gdzie trzeba alokować pieniądze, po to, żeby by polska armia mogła skutecznie obronić Rzeczpospolitą – przemawiał minister.
Wniosek o odwołanie Antoniego Macierewicza został odrzucony 230 : 109

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. aby wyczyścić tą stajnię augiasza potrzebny jest psychol.
      i nawet tutaj homofobia?

    2. Łomot do drzwi o 6 rano. Wchodzi 2-3 bydlaków. Papier toaletowy jako „nakaz”. Głośne oskarżenie o posiadanie i dystrybucję „materiałów pedofilskich”. Do tego „piractwo i paserstwo”. Rodzina w szoku – zwątpiła w Ciebie (rozwód masz już gwarantowany). Kradną kompa (oby tylko!). Jeśli jest mało warty, a Ty siedzisz cicho, to nic Ci nie podrzucą i po 3 latach dostaniesz sprzęt z powrotem. Tak to wygląda w wersji najłagodniejszej.

    3. do Ewa X oj chyba Ciebie ktoś musiał mocno przestraszyć , współczuję,

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kilkuset górników protestuje pod ziemią. Chcą sprawiedliwej transformacji dla Śląska i Zagłębia

Już 400 górników bierze udział w podziemnym proteście przeciwko zamykaniu kopalń. Górnicy …