Share Button

W tych trudnych dla ministra obrony Polski dniach, kiedy rozchwytywana jest książka Tomasza Piątka o zastanawiających powiązaniach otaczających go ludzi z rosyjskimi służbami specjalnymi, Macierewicz, jak gdyby nigdy nic, zajmuje się przede wszystkim swoim PR-em.

podpis zbędny, fot. facebook.com/Latający Cyrk Antoniego Macierewicza

W Telewizji Republika, gdzie jest stałym gościem, zajął się chwaleniem mocy polskiej armii, w tym stwarzaniem wrażenia, że boją się jej najwięksi gracze na świecie.

Macierewicz podkreślił, że podpisanie memorandum o dostarczeniu Polsce systemu rakiet „Patriot”, który osiągnie gotowość bojową dopiero w 2023 roku, wywołało w Rosji „nieprawdopodobny szok”. Miało to, według ministra, wskazywać, że Polska „wyrasta na istotnego gracza na arenie nie tylko politycznych, gospodarczej, ale także militarnej” – tak nadął się z dumy minister. Z pytaniem o to, czy istotnie strona rosyjska jest zszokowana, strajk.eu zwrócił się do ppłk. w stanie spoczynku Wiaczesława Kalinina, zastępcy przewodniczącego organizacji weteranów rosyjskiej i radzieckiej armii „Braterstwo broni”.

– Rozmieszczenie amerykańskich rakiet w Polsce dla Rosji ze strategicznego punktu widzenia to nie więcej niż nieprzyjemna dolegliwość. Rosyjska tarcza przeciwatomowa jest w stanie skutecznie przeciwstawić się potencjalnym zagrożeniom z polskiego terytorium. To niedobrze, że Polska uczestniczy w tej amerykańskiej grze. To niedobrze, że zachodni partnerzy nie uwzględniają stanowiska Rosji w tej sprawie. Ale ofiarami rozmieszczenia amerykańskich rakiet będą przede wszystkim polscy obywatele. Przecież w tej sytuacji pociski rosyjskich sił przeciwrakietowych zostaną wycelowane w miejsca potencjalnych zagrożeń. Niestety, tak często się zdarza, że w wyniku decyzji krótkowzrocznych polityków, straty ponoszą zwykli ludzie – powiedział ppłk Kalinin.

Zapewne już niedługo dowiemy się, w jaki sposób Rosja odpowie na przygotowywane rozmieszczenie amerykańskich pocisków w naszym kraju.

Share Button

5 komentarzy

 1. qaduq napisał:

  Przestańmy krytykować wybitnego stratega i mistrza interesu! Nikt tak nie podniósł rangi polskiej armii, jak ów geniusz. Kupił dziś, a dostanie za pięć lat upragnioną broń. i nie za jakieś marne 12 miliardów, tylko za całe 30, a może do tej pory z hakiem. Toż to prawdziwy zagraniczny inwestor, dobrodziej Ameryki. W Polsce ze świecą szukać kogoś, kto chciałby założyć fabrykę broni i po pięciu latach za nasz szmal zacząć realizować zamówienie. A nasz menedżer znalazł. Brawo. Pośrednio a nuż Putin rozchoruje się ze śmiechu i kolejna korzyść.

 2. Pawel napisał:

  czy warto komentować głupotę polskich władz? trzeba się zmobilizować by ich od władzy odsunąć

 3. Moskwa boi się Patriotów jak baba ch…!

 4. sru napisał:

  na 20 rakiet patriot wypuszczonych na Syrię doleciało do celu aż 2ie , macior musi jeszcze zakupić wiele zabawek do tych rakiet bo jako same są tylko elementem powodującym seksualną ekstazę u polskich matołów politycznych

 5. Nikt napisał:

  Durna Maciaszka znów cieszy się, że usiłujemy kopać Ruskich po kostkach za kupę szmalu. który wydusi z nas jego brudnymi rencami Wielki Brat. A Ruskie znów się dziwią, jak można być aż tak durnemu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*