Organizacje prozwierzęce pokazały wstrząsający materiał z rzeźni w Witkowie. To efekt wielomiesięcznego śledztwa.

Protest aktywistów przed ubojnią w Witkowie, fot. facebook.com/ Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
Protest aktywistów przed ubojnią w Witkowie, fot. facebook.com/ Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Aktywiści Fundacji Viva! oraz Basty pokazali szokujący materiał z rzeźni należącej do spółdzielni Agrofirma Witkowo. Spółdzielnia prowadzi nie tylko ubojnię, ale i hodowle zwierząt na mięso, nabiał i na futra. Aktywiści nagrali rażące przypadki znęcania się nad zwierzętami: kopanie w czułe miejsca, rażenie prądem, tłuczenie młotkiem po głowie, ciągnięcie za uszy, dopuszczenie do tratowania leżących zwierząt, kopanie. To tylko niektóre z zarejestrowanych zachowań, które bynajmniej nie były jednorazowe, a powtarzały się każdego dnia.

W oparciu o nagrany materiał dowodowy Fundacja Viva! złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

Organizacje prozwierzęce, w Polsce tak samo jak na całym świecie, upubliczniają materiały złego traktowania zwierząt i żądają większej kontroli nad pracownikami.

Żebyśmy mogli mieć dużo taniego mięsa, koszty tnie się, gdzie się tylko da – odbija się to drastycznie na warunkach, w jakich hodowane są zwierzęta oraz na każdym etapie „produkcji”. Wiąże się to też z zatrudnianiem niewykwalifikowanych pracowników i totalnym brakiem kontroli nad tym, co dzieje się za zamkniętymi ścianami rzeźni czy fermy. Kontrola weterynaryjna jest iluzoryczna, co organizacje prozwierzęce udowadniają od dawna.

– Podobne sytuacje dokumentowaliśmy w dotychczasowych śledztwach dotyczących transportu zwierząt czy obrotu zwierzętami na targach – przypomina Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! – Nadzór nad dobrostanem zwierząt jest niemożliwy do realizacji w sytuacji, w której tnie się koszty, bo konsument domaga się dużych ilości mięsa – dodaje.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. obawiam sie że ktoś tu chce komuś mocno zaszkodzić.
  Mam rodzinę w pobliżu i od dawna chodzą tam plotki że komuś Agrofirma przeszkadza.

  W sumie nie dziwi mnie to bo moim zdaniem mają najlepsze produkty (zwłaszcza wedliny i mięsa) o niebo lepsze od wytworów „renomowanych” krajowych producentów.
  Wiec czemu by nie zaszkodzić i nie doprowadzić do upadku/przejęcia.

  podesłałem link do szfagra który tam kiedyś pracował.
  Odpowiedział że konia z rzędem temu kto te tempe zwierzaki zmusi do współpracy łagodniejszymi metodami.
  Oczywiście bicie młotkiem uznał za karygodne

  1. A co to ma do rzeczy, że Agrofirma komuś przeszkadza? Bardzo dobrze, że przeszkadza, bo takie sytuacje jakie mają tam miejsce nigdy nie powinny zaistnieć, a firmie w związku z tym życzę upadku. Jak można zatrudniać takich bezdusznych ludzi? Toż to wygląda jak trening prawdziwego mordercy.

  2. „tempe zwierzaki zmusi do współpracy ” ? Ty idioto! Rozumiem że gdyby Ciebie ciągnęli na śmierć, współpracował byś z katem ?

 2. Cytat: „Wielkość narodu oraz jego postęp moralny można ocenić po tym, jak traktuje on zwierzęta”. Mahatma Gandhi.
  Ps. Po gangsterskiej prywatyzacji, bo to co pozostało jest wymienną przechowalnią dla kolesi, w zależności która ekipa rządzi. Jesteśmy zaściankiem i pośmiewiskiem Zachodniej Europy.
  Do refleksji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…