Lider KOD w towarzystwie byłych prezydentów i szefów partii opozycyjnych święcił dziś w stolicy rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.

W Warszawie demonstrowało, w ocenie władz miasta, 50 tysięcy ludzi, a według szacunków policji – 10 tysięcy. Za to obsada była doborowa: dwóch byłych prezydentów: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski oraz Władysław Frasyniuk, przedsiębiorca, niegdyś legenda robotniczego ruchu „Solidarność” oraz, ramię w ramię z nimi, jakżeby inaczej, liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka oraz Włodzimierz Czarzasty, szef SLD zaraz obok Ryszarda Petru, szefa partii .Nowczesna. Przemówienia wygłosili wszyscy najważniejsi uczestnicy imprezy. Wspominali powstanie III RP i jej osiągnięcia, nieodmiennie postrzegając tylko jej różowe strony.

– Polski sukces zachęcił innych. To jest nasze miejsce w historii XX w. – zaznaczył Aleksander Kwaśniewski.

– Do wolności szliśmy różnymi drogami, ja kandydowałem z innej listy i przegrałem, ale mam wspólny obowiązek świętować ten dzień – dodał jeszcze Kwaśniewski.

Bronili demokracji, krytykowali i przestrzegali społeczeństwo przed zagrożeniami płynącymi z rządów PiS, ale też zapraszali do siebie Jarosława Kaczyńskiego.

– Żeby nie było cienia wątpliwości. Tu jest też miejsce dla Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Frasyniuk. – Jarku, tu jest wolna Polska – wołał Frasyniuk.

Na koniec przemawiał Mateusz Kijowski, lider KOD.

– Pamiętamy czas stanu wojennego. Najpierw beznadzieję, a potem wielką rodząca się nadzieję. Musimy pamiętać o tych, którzy tę wolność dla nas wywalczyli. Niech to będzie jak skrzydło motyla, które potrafi wywołać burze piaskową – mówił Mateusz Kijowski, który w czasie stanu wojennego miał 13 lat.

Demonstracja w Warszawie zakończyła się o 18.30.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Mamy demokrację (ups u nas zwie się ona „demokratura”). Ni pies ni wydra. Zakłady sprzedane a to za sprawą tych co na marszu KOD tak pieją o końcu świata. Niech jadą na wschodnie rubieże Polski to zobaczą upadek jak po wojnie i całe miejscowości na …emigracji za chlebem.
  No cuż 4 czerwca wyszedł WAM na dobre
  WAM z KOD u szczególnie. Dobre intratne etaty na urzędach i komusze kominowe emerytury -chce się żyć ,chce się maszerować w obronie tych cudów
  A myśleliście kiedyś o milionach pracujących na umowach śmieciowych w strefach ekonomicznych pracujących na wasze szczęście?
  Mysleliście kiedyś o emigrantach ,którzy uciekają z Polski ,rozbijaja rodziny by was się żyło?
  TO POMYSLCIE BO WASZE SZCZĘŚCIE NIE BĘDZIE WIECZNIE TRWAŁO – UTONIEMY W DŁUGACH WSPÓLNIE I WSPÓLNIE BĘDZIEMY ZNOSIĆ TĄ DEMOKRATURĘ-POTWORA KTÓREGO ULEPILIŚCIE!

  1. Odnośnie Polski wschodniej – bzdura. Ona zawsze była biedna i jest biedna, ale … wygląda zadbanie i ma najdłuższą długość życia kobiet … Upadek zaznaczył się najbardziej w średnich miastach (Wałbrzych, Bytom, Zabrze, Radom) i na oddalonych od dużych miast terenach rolniczych, głównie w Polsce północnej, po-pegeerowskich. najbardziej poszkodowane przez transformację województwa to warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie

  2. Mam znajomego z Polski WSCHODNIEJ -Włodawa Lublin ,Białystok ,Krynki itp to EMIGRACJA

   Północ -Warmia Zgoda ,ale tu nie chodzi o licytowanie się a o fakty!’
   Polacy stanęli przed prostym ludzkim pogodzeniem się z własnym losem (czyt z maszyna biurokratyczną ,bo ci od wyłudzeń VAT maja sie dobrze i na przedmieściach buduja oficjalnie swoje pałace. Przecietny lekarz zarabiający np ok 10tys zł buduje dom za milion i… nikt nic nie wie!)
   Żyjemy w swiecie układu w którym jego członkowie funkcjonują zupełnie po europejsku!
   Reszta hahaha
   Kogo obchodzi ta reszta?
   KOD – jesteś za tymi szubrawcami to popierasz bezkresne urzednicze szczęście i przywileje -ICH DEMOKRACJA TO DEMOKRACJA POSTKOMUNY ,CWANIAKÓW I RÓZNYCH HIJEN PODWIESZONYCH POD MATECZKĘ OD SOWY I OŚMIORNICZEK
   Ja na to patrzę i puszczam wzrok ze wstydu że ja i te indywidua mówimy tym samym językiem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Szczyt antymigracyjny” w Budapeszcie: polityczny atak skrajnej i konserwatywnej prawicy

W stolicy Węgier, na zaproszenie premiera Viktora Orbana, rozpoczyna się dziś „szczyt demo…