Środowiska narodowe przeszły od centrum stolicy do Stadionu Narodowego w Marszu Niepodległości. Mimo, że obyło się „bez większych incydentów” nacjonaliści pokazali wszystko, co ich określa: agresję i ksenofobię.

fot. strajk.eu
fot. strajk.eu

Marsz odbył się z błogosławieństwem prezydenta Andrzeja Dudy, którego list do uczestników wydarzenia odczytano na samym początku. Hasłem marszu było „Polska bastionem Europy”, a organizatorem było Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, które doprowadziło do zebrania na ulicach Warszawy 50-60 tysięcy uczestników, w większości młodych i bardzo młodych ludzi.

W tłumie wydzielały się grupy Obozu Narodowo Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej i zwolenników ruchów antyaborcyjnych. W huku petard, kłębach dymu patriotyczna polska młodzież deklarowała, że będzie wieszać komunistów lub ich tylko zabijać przy pomocy prostych narzędzi, deklarowała niechęć do muzułmanów i ukraińskich imigrantów oraz informowała przywiązanie do katolickich wartości, ojczyzny i honoru. Podczas marszu spalono państwową flagę Ukrainy, Facebooka i tęczową środowisk LGBT.

Prezydent Duda napisał w swoim liście m.in.: „Darząc się wzajemnym szacunkiem, w poczuciu powagi i godności tego święta gromadzimy się pod biało-czerwonymi flagami i wizerunkami Orła Białego”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tegoroczne obchody to tylko preludium do wydarzeń przed kolejnymi wyborami. Z jednej stony hasła narodowe, z drugiej antykomunistyczne, w tym antyekologiczne. Czyżby czekali, aż opadną liście? W tym kontekście znamienne spalenie flagi Ukrainy, mimo ciągłych zapowiedzi prominentow PiS o wspieraniu obecnego probanderowskiego rządu nad Dnieprem. Widać akurat ta ściema nie została kupiona. Rozproszona lewica, miotająca się między ruchami społecznymi, bez żadnego klasowego programu, to tylko imitacja. Podstawą każdej władzy jest młodzież, a ta coraz mniej wspiera lewicę.

  2. pisuarowe gadki o niepodległości dla masy ciemnej żeby nie myśleli o żarciu i biedzie a sami opływają w dostatek

    1. rty ja nie należę do żadnej opcji i partii ale ty to banderowiec krtynie

  3. Nacjonaliści już nie walczą o Polskę narodowo-wolnościową atakując policję reżimu PO-wskiego, bo już mamy Polskę narodowo-konserwatywną i taki sam rząd. Nie trzeba więc walczyć, bo z kim? Przecież policja też wspiera siły narodowe, a politycy partii rządzącej opłacali autokary na MN.

  4. Hahaha nacjonaziści są spokojni, bo im firer powiedział, że w tym roku dymu nie będzie. Łańcuch ukrócony.

  5. „Środowiska narodowe przeszły od centrum stolicy do Stadionu Narodowego” – i to clou programu: bandyctwo stadionowe rozpełzło się po mieście, ale wciąż pokazuje, skąd wypełzło. A pod jakim pretekstem wypełzło to już mało ważne.

  6. Prawaki nikogo nie pobiły – wyczuwam smutek z tego powodu. Tak bardzo mielibyście o czym pisać, a tymczasem wody na młyn brak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Trump na tropie postprawdy. Były prezydent USA zakłada własną platformę social media

Zbanowany na wszystkich serwisach społecznościowych jak Twitter i Facebook, Donald Trump d…