W afrykańskim państwie, uznawanym za jedno z bardziej „europejskich” przemoc wobec kobiet ma się znakomicie. Marokanki, które zostały pobite przez mężczyzn nie mogą liczyć na realną pomoc. W jednym z „kobiecych” programów telewizyjnych zaprezentowano natomiast kurs tuszowania śladów pobicia makijażem.

Skandaliczny materiał pojawił się na antenie publicznej telewizji 2M, w programie „Sabahijjat”. Prowadząca z promiennym uśmiechem tłumaczyła jak najlepiej nałożyć makijaż, który skutecznie zamaskuje ślady pobicia. Wizażystka prezentowała swoje porady tonem pomocnej koleżanki. „Mamy nadzieję, że porady kosmetyczne pomogą w codziennym życiu” – skwitowała swój występ. W studio obecna była również asystentka, na której twarz nakładany był makijaż. Siniaki na jej policzkach były sztuczne.

Emisja programu wywołała prawdziwą burzę zarówno w krajach europejskich, jak i w Maroku, gdzie sytuacja kobiet ulega stopniowej poprawie, jednak nadal nie mogę one liczyć na dostateczną pomoc w przypadku agresji ze strony mężów. W internecie pojawiła się petycja do władz stacji, w której domagano się niezwłocznego zdjęcia programu z ramówki. Pod apelem podpisało się kilkaset tysięcy osób. Komentujące zwracały uwagę, że emisja miała miejsce dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Ostatecznie 2m usunęła film ze swojej strony internetowej. Materiał można wciąż zobaczyć na Twitterze.

Zobacz także

Moskwa: kurierzy największej sieci mają dość wyzysku

Delivery Club to największa obecnie sieć kurierska w Rosji. Zajmuje się przede wszystkim d…