Młoda Włoszka o kosowskim pochodzeniu została aresztowana w Mediolanie i oskarżona o współpracę z państwem islamskim. Na jej telefonie znaleziono filmy z egzekucji.

Dziewczyna, która wstąpiła na ścieżkę ślepego fanatyzmu w wieku 16 lat, urodziła się w Kosowie, na stałe jednak mieszkała we Włoszech. Nazywa się Bleona Tafallari i była członkinią „Lwów bałkańskich” – organizacji podlegającej bezpośrednio pod Państwo Islamskie. W organizacji zajmowała się przede wszystkim propagowaniem idei radykalnego islamu wśród niepełnoletnich, kosowskich dziewczyn. W telefonie Tafallari znaleziono rozmowę na telegramie, kiedy obiecuje swojej szesnastoletniej interlokutorce (z którą wzajemnie nazywały się „Lwicą”) znalezienie jej „Lwa” za męża. „Lwem” miałby być jeden żołnierzy organizacji, z którym młoda dziewczyna mogłaby „umrzeć jako męczennica, skąpana w krwi niewiernych”.

Na telefonie dziewiętnastolatki znaleziono znacznie więcej: są tam filmy przygotowane przez agencję ds. komunikacji Państwa Islamskiego „Al Hayat Media Center”. Przedstawiają typowe dla organizacji terrorystycznej symbole, jak czarna flaga z wypisanym świadectwem wiary, ale również sceny walki, ataków terrorystycznych i masowych egzekucji z różnych miast europejskich.

Dziewczyny nie znaleziono przypadkowo. Prześwietlono ją podczas śledztwa w sprawie jej męża, Kujtima Fejzulai, który 4 listopada 2020 roku dokonał zamachu terrorystycznego w Wiedniu. Strzelał w kilku punktach miasta i zabił 4 osoby, zanim sam został postrzelony przez wiedeńskie służby bezpieczeństwa. W wyniku śledztwa dzisiaj rano przeprowadzono nalot, dzięki któremu odnaleziono dziewiętnastolatkę. Nakaz tymczasowego aresztowania wydał sędzia sądu śledczego w Mediolanie.

Śledztwo wskazuje jednoznacznie, że mimo spekulacji, struktury ISIS w dalszym ciągu mają się dobrze i nieustannie werbują w swoje szeregi młodych ludzi, a wielu inspirują również do popełniania niezależnych przestępstw. Wystarczy wspomnieć historię dwudziestolatka o pochodzeniu tunezyjskim oskarżonego o terroryzm, który w 2017  zasztyletował trzy osoby na dworcu centralnym w Mediolanie.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…