Młody Meksykanin stanął na trasie marszu przeciwników legalizacji małżeństw jednopłciowych z rękami rozłożonymi w geście „nie przejdziecie”. Odważne zachowanie chłopca zarejestrował obiektyw jednego z fotoreporterów. Mamy więc poważnego kandydata do lauru World Press Photo, a w mediach społecznościowych użytkownicy snują porównanie z Tiananmen.

Chłopiec stojący na środku jezdni z rozłożonymi ramionami, a naprzeciwko niego maszerujący 11-tysięczny tłum homofobów – taka fotografia autorstwa Manuela Rodrigueza od soboty robi furorę na Twitterze. Chłopiec co prawda w ostatniej chwili zszedł z trasy marszu, jednak na chwilę zdołał do spowolnić, wprowadzając w konsternację jego uczestników. To jedna chwila wystarczyła, by stał się prawdziwym bohaterem internautów z całego świata, zwłaszcza tych sympatyzujących ze środowiskami LGBT.

Miniony weekend w Meksyku upłynął pod znakiem ulicznych demonstracji zwolenników i przeciwników równości małżeńskiej. Wszystko za sprawą zapowiedzianej przez prezydenta Enrique Pena Neta ustawy, dającej zielone światło na rozszerzenie prawa do zawierania związków małżeńskich również na pary jednopłciowe. Takie przepisy miałyby obowiązywać w całym kraju. Obecnie osoby LGBT cieszą się taką możliwością jedynie w 10 z 31 stanów. Równość w tym zakresie jest gwarantowana m.in. przez rządy lokalne w Mexico City i kilku mniejszych stanach.

Manifestacja. którą „zablokował” 12-latek, była marszem przeciwników równości, którzy szli ulicami miasta Meksyk pod hasłami, które przypominają nieco wygłupy polskich homofobów. Na transparentach można było przeczytać m.in. „Dzieci potrzebują i matki, i ojca” oraz „Obudźcie się i brońcie rodziny”. Organizator tej defilady – Narodowy Front dla Rodziny domaga się wpisania do konstytucji zakazu zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. W stolicy maszerowali również zwolennicy ustawy, którzy z kolei prezentowali banery z hasłami: „Też jesteśmy rodzinami”, „Szanuję wasze rodziny, uszanujcie moją”.

Fotograf, który uwiecznił niezwykły moment, przyznał potem, że udało mu się porozmawiać z chłopcem. Anonimowy, niestety, 12-latek przyznał podobno, że „nienawidzi nienawiści” i ma wujka, który jest homoseksualistą. Użytkownicy Twittera skojarzyli gest wykonany przez młodego Meksykanina z sytuacją zarejestrowaną w 1989 roku na placu Tiananmen w Chinach, gdzie nieznany mężczyzna stanął na trasie czołgów.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Dla mnie to wyglada tak: jedenaście tysięcy przeciw, jeden za. Gdybym ja miał taką liczbę oponentów, zastanowiłbym się czy to na pewno ja mam rację. Rozumiem, że cała ta masa ludzi jest przeciw prawnemu statusowi małżeństw jednopłciowych a ten chłopak powiedział, że nienawidzi nienawiści (co samo w sobie jest oksymoronem) więc chodzi mu zapewne o tolerancję i miłość a to nie koresponduje z tematem demonstracji.
    Też mam znajomych homoseksualistów i nigdy nie słyszałem od nich propozycji małżeństw homo ale raczej cos w stylu: małżenstwo to chłop z babą ale dwa pe***ały ? Może są niereprezentatywną grupą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Raport Ministerstwa Zdrowia: wśród zaszczepionych umierają głównie osoby starsze i chore

Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia, zdecydowana większość osób, które zmarły w ciągu ost…