Hasztag z tytułu wywołał we Francji lawinę krótkich i dłuższych wspomnień gejów z czasów ich nieszczęsnych inicjacji, gdy byli gwałceni jako nastolatkowie, czy jeszcze jako dzieci. Zjawisko należy do drugiej fali skutków głośnej afery seksualnej w Paryżu, gdy wyszło na jaw, że bardzo wpływowy prawnik i politolog, profesor Sorbony Olivier Duhamel regularnie gwałcił swego 13-letniego pasierba. Najpierw wywołało to dyskusję o kazirodztwie, by przejść na gejów, którzy bywają częściej ofiarami agresji seksualnych niż kobiety.

screen

Zaloty między mężczyznami są nierzadko mniej ceremonialne niż w relacjach hetero. Kryje się za tym taka sama przemoc gejów wobec gejów, silniejszych wobec słabszych, starszych wobec młodszych, jak w wypadku par mieszanych. Tak samo działa tu zasada dominacji. Nicolas Martin, aktywista ruchu #MetooGay, tłumaczy, że „Patriarchat nie jest fantazją. Męska dominacja nad społeczeństwem jest rzeczywistością, przyczynia się do poczucia bezkarności i gwałtów.” Teraz tysiące gejów mówi o czasach, gdy stali się ofiarami gwałtów, agresji seksualnych i kazirodztwa, jakby pękła tama pewnego tabu. Nicolas Martin był gwałcony przez sąsiada już jako 11-latek, trwało to kilka lat.

Wczoraj francuski Senat obniżył do 13 lat wiek zdolności do zgody na seks. Nalegała na to partia prezydencka. Stosunki z osobami poniżej 15 r. życia dalej są nielegalne, ale poniżej 13 r. będą automatycznie kwalifikowane jako gwałt. Opozycja krzyczała, że osłabiono prawną ochronę nastolatków w wieku 13-15 l., lecz została przegłosowana. Wywołało to liczne polemiki w kontekście sprawy Duhamela. Kiedyś należał on do neoliberalnych „socjalistów”, by w końcu stać się szarą eminencją paryskiego życia politycznego i śmietanki towarzyskiej, a obecnie tkwi w oku cyklonu z powodu swych kontaktów z prezydencką parą Macronów i szczególnie Brigitte, która powinna była o wiedzieć o skandalu długo przed wszystkimi.

Przemoc w środowiskach gejowskich pozostaje delikatnym tematem z obawy wywoływania homofobii. Nadużycia, wykorzystywanie, upokarzanie, gwałty stanowią znaczną część gejowskiego doświadczenia, również jeśli chodzi o inicjacje seksualne. Fala MetooGay, oprócz świadectw zwykłych, rozgoryczonych ludzi, przynosi też aluzje i opowieści dotyczące bardzo znanych osób, które miałyby być gejowskimi gwałcicielami. Padają pierwsze nazwiska, czyli na horyzoncie pojawią się sprawy sądowe. Tymczasem ciągle napływają bolesne wspomnienia gejów, nowy hasztag zapewne się utrwali.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. nie zostali zgwalceni dlatego ze byli gejami jako dzieci, tylko zostali gejami dlatego ze zostali zgwalceni jako dzieci. zrobilam research blogow zadeklarowanych gejow, wszyscy mieli epizod gwaltu w dziecinstwie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…