Telewizyjna Agencja Informacyjna na czas nieokreślony zawiesiła Michała Rachonia w prowadzeniu programów „Minęła 20” oraz „Woronicza 17” za pokazanie 10 stycznia fragmentu animacji Barbary Pieli, twórczyni „Plastusiowej Dobranocki” – donoszą media.

W zastępstwie Rachonia program „Minęła 20” poprowadzą Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec. Ten ostatni przejmie też „Woronicza 17″. Poszło o fragment „Plastusiowej Dobranocki” szydzący z Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkieiwcz-Waltz i powielający antysemickie stereotypy (banknoty w animacji miały symbol gwiazdy Dawida). Ale to nie o to kierownictwo TVP info miało ponoć pretensję do Rachonia.

Dziennikarze Oko.press po emisji programu poinformowali szefa TAI, że „na banknocie z gwiazdą Dawida w wysokości „200 EUROKACZEK” króla Zygmunta Starego zastąpił Lech Kaczyński podpisany jako Lech (Nie)Wielki”. I to zgubiło bulteriera dobrej zmiany.

We wpisach udostępnianych na Twitterze przez „Wiadomości” TVP exprowadzący jest oskarżany o celowe dopuszczenie na antenę TVP treści, które godzą w dobre imię byłego prezydenta i są niezgodne z linią polityczną stacji.

Michał Rachoń nie krył, że jest entuzjastą twórczości Barbary Pieli i jej łopatologicznego humoru. Wróżył jej liczne nagrody za bycie „młotem na lewaków”: – Wiele jest różnych karykatur i sposobów zabawy obrazem i satyrą polityczną, ale czegoś takiego jak „Plastusie” nie ma nigdzie. Jest to absolutnie wyjątkowe, absolutnie nowatorskie i jestem pewien, że się spodoba wielu osobom – tak jak podoba się mnie – mówił. I wkrótce zgubił też swoją idolkę: również Barbara Piela pożegnała się z TVP. Gdyby nie wizerunek Lecha Kaczyńskiego, zapewne by im się upiekło.

Na razie sam zainteresowany nie komentuje medialnych doniesień, w przeciwieństwie do Barbary Pieli:

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Walka o wyborców i „dobra zmiana” – Kurskiego z pierścieniem biskupa

  Michał Rachoń miał szydzić z prezydenta Lecha Kaczyńskiego? To jakiś absurd. „Lech Niewielki”, krzyż z puszek od piwa, przypalanie żarzącymi się papierosami, starszym, modlącym się kobietom karków pod pałacem prezydenckim, gdy opłakiwały one śmierć właśnie Lecha Kaczyńskiego, to raczej domena lewicowej satyry.

  W tym wypadku gdy podjął współprace z Barbarą Pielą, Michał Rachoń nie zrobił nic złego. Ale to ciekawe że wtedy gdy przesadzał w satyrze z Wojciechem Cejrowskim gdy Wojciech Cejrowski afirmował przemoc – https://waldorfus.wordpress.com/2018/10/22/wyborcza-rownia-pochyla-domow-mediowych-brata-karnowskiego/
  – tym samym kompromitował Kacze rządy, nikt wtedy z TVN-owskiej, proniemieckiej, neoliberalnej lewicy, nie reagował.

  Neoliberałowie, jak to neoliberałowie – nienawidzą polaków. Ale prezes Jacek Kurski z KRRiT?… Strzelił sobie w stopę, czy chciał tą decyzją zaszkodzić śpiącemu nad szachami Kaczyńskiemu? – https://waldorfus.wordpress.com/2018/10/08/rakiem-machiavellego/

  To jest największą zagadką, razem z Jacka Kurskiego narracją – niezbyt korzystną również dla samych kaczek i ciągłości ich reform: Dobry Polak to tylko katolik; reszta, wszyscy won i po pastersku całując stopy proniemieckiej lewicowej Mosbacher, Polski przemysł i polska energetyka nie ma w Polsce nic do szukania.

  Barbara Piela z powrotem na antenę TVP Info! Przerywniki muzyczne typu Iron Maiden i zbliżenie widza z kulisami – ocieplenie stosunku elita „zwykły” obywatel – to był dobry kierunek Panie red. Michale Rachoń. Po niemiecku: razem ze swoim fałszywym uśmiechem klowna, Jacek Kurski – won z Polski!

 2. „Rewolucja zjada własne dzieci”. A że głupie i chamskie, to tym lepiej.
  Tylko czemu z tym wyrzuceniem nie wystąpił Gliński? Ten filmik obraża przede wszystkim odczucia kulturalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Skandaliczne zachowanie policji podczas manifestacji pod Sejmem. Nie dopuszczono dziennikarzy do pikiety pro-life

O 19 pod Sejmem odbyły się dwie manifestacje: Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz kontra p…