Znany prawicowy ekscentryk, jeden z głównych przedstawicieli fundamentalistycznej polskiej chuliganerii, eks-kapłan Jacek Międlar zapowiedział organizację kolejnego marszu. Ma on uhonorować ofiary wołyńskiego ludobójstwa.

Wrocławscy urzędnicy, znając dobrze dotychczasowy dorobek tego człowieka złożyli w tamtejszej prokuraturze doniesienie o możliwości popełniania przestępstwa. W ocenie władz miejskich już samo zaproszenie na to zgromadzenie było napisane w sposób, który stanowi nawoływanie do nienawiści i przemocy wobec ukraińskich imigrantów zamieszkujących  w Polsce.

Na portalu społecznościowym Facebooku, na stronie wydarzenia można przeczytać  m.in.: „Przyjmując do Polski setki tysięcy, o ile nie miliony Ukraińców, pamiętajmy, że są potomkami tych, którzy w 1943 roku mordowali Polaków za to, że byli Polakami”.

– Uznaliśmy, że zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym – wyjaśnił działania ratusza Bartłomiej Ciążyński, społeczny doradca prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, indagowany przez dziennikarzy portalu Onet.

– Przedstawiciele miasta będą na tym marszu i będą się bacznie przyglądać, czy nie są łamane przepisy karne i ustawy o zgromadzeniu. Będziemy na bieżąco reagować – dodał Ciążyński i zapewnił, że zorganizowano też wsparcie ze strony policji.

Pikieta rozpocznie się dziś, 11 lipca, o godz. 19 pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej w parku Słowackiego, a zakończy kilkaset metrów dalej, koło pomnika Ofiar UPA.

paypal

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. 1. Czy we współczesnej Ukrainie banderyzm jest „oficjalną religią?” Jest a więc o co chodzi panie Bojan..
  2. Czy Ukraińcy przebywający w Polsce nie widzą w tym problemu? Nie a więc o co chodzi panie B.
  3. Czy uczczenie ofiar Wołynia jest słuszne? Tak a więc o co chodzi panie B.
  4. Czy masowa imigracja Ukraińców jest zdrowa dla polskich pracowników ? Nie panie B.
  5. Jeżeli chodzi o imigrantów to może pan jako Bułgar z dziada pradziada napisze o zbiorowym gwałcie
  dokonanym przez 5 pana bułgarskich ziomków w wieku od 12 do 14 lat na pewnej Niemce — napisze pan
  czy oskarży mnie o ksenofobię?
  6. Dalej tnie pan posty aż miło? Lewactwo i prawactwo zawsze kochało cenzurę………

 2. Nooo! Urzędasy w Mieście Wracław wybiegli przed PiSdziecką orkiestrę. Bo jak wszyscy we wsi wiedzo, neobanderyzm jest obecnie oficjalną religią na Ukrainie, więc WSZYSCY Ukraińcy się z nim zetknęli, kwestia tylko jak mocno ją wyznają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…