Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego organizuje międzynarodową konferencję „Feminizm w prawie, filozofii i religii”. Środowiska kobiece odnotowały ze zgroza, że wśród prelegentów w CollegiumIuridicum II pojawiło się nazwisko Aleksandra Stępkowskiego, założyciela Ordo Iuris, autora szeregu publikacji o ochronie życia poczętego i książki „Dyktatura gender”.

To jego instytut w 2016 przedstawił projekt całkowitego zakazu przerywania ciąży (i kary do 5 lat pozbawienia wolności za dokonanie nielegalnej aborcji). PiS najpierw podjęło pracę nad projektem, później jednak wycofało się z niego po serii pierwszych Czarnych Protestów na polskich ulicach.
Teraz działaczki kobiece m.in. Agnieszka Grzybek zwracają uwagę, że były prezes Ordo Iuris ma pojawić się w roli eksperta wśród znawców problemów feminizmu z całego świata.

W konferencji wezmą bowiem udział wykładowcy z USA, Francji, Portugalii, Włoch. O perspektywach ruchu feministycznego w obecnej sytuacji prawno-politycznej w Polsce 17 września opowie prof. Monika Płatek. Natomiast Aleksander Stępkowski będzie przedstawiał zabranym korzenie ruchów feministycznych w perspektywie antropologicznej i politycznej.

Nie zapominajmy, że Ordo Iuris jest w ostatnich latach częstym gościem na aulach UW, co niepokoi część środowiska naukowego: współorganizuje konferencje naukowe o „polityce rodzinnej” i „małżeństwie”, na które zaprasza zawodowych działaczy religijnych. W 2016 na jednej z takich konferencji przestrzegano przed „światowym gejowskim lobby”, alarmowano, że w Wielkiej Brytanii dzieci muszą chodzić ubrane na tęczowo, a wszelkie formy oporu przeciw homopropagandzie spotykają się z szeroko zakrojonymi represjami.

To kolejne wydarzenie, które odzwierciedla wyraźny trend w debacie publicznej: Narodowa Debata o Rodzinie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przewidziana na 11 października praktycznie zamieni się w kościelną imprezę z udziałem dwóch księży, teologa i duszpasterza rodzin.

Aleksander Stępkowski otrzymał w ostatnich tygodniach rekomendację KRS do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Droga Autorko, proszę nie udawać feministki.

    Stali czytelnicy portalu zapewne pamiętają z jakim zapałem broni Pani prawa muzułmańskich kobiet do bycia traktowanymi niczym inwentarza domowy.

    Z czystej złośliwości przypomnę że kiedy pod Paryżem imamowie radzili nad zaletami i wadami bicia żon (owe pasjonujące obrady zakłóciły im aktywistki Femenu, stąd o tym wiemy), to nie uznała Pani tego za fakt godny napiętnowania.

    O owej konferencji i udawaniu że nic się nie stało, przypominam na tym portalu już chyba po raz dziesiąty, straciłem rachubę. Lubię jednak wytykać obłudę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…