Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego organizuje międzynarodową konferencję „Feminizm w prawie, filozofii i religii”. Środowiska kobiece odnotowały ze zgroza, że wśród prelegentów w CollegiumIuridicum II pojawiło się nazwisko Aleksandra Stępkowskiego, założyciela Ordo Iuris, autora szeregu publikacji o ochronie życia poczętego i książki „Dyktatura gender”.

To jego instytut w 2016 przedstawił projekt całkowitego zakazu przerywania ciąży (i kary do 5 lat pozbawienia wolności za dokonanie nielegalnej aborcji). PiS najpierw podjęło pracę nad projektem, później jednak wycofało się z niego po serii pierwszych Czarnych Protestów na polskich ulicach.
Teraz działaczki kobiece m.in. Agnieszka Grzybek zwracają uwagę, że były prezes Ordo Iuris ma pojawić się w roli eksperta wśród znawców problemów feminizmu z całego świata.

W konferencji wezmą bowiem udział wykładowcy z USA, Francji, Portugalii, Włoch. O perspektywach ruchu feministycznego w obecnej sytuacji prawno-politycznej w Polsce 17 września opowie prof. Monika Płatek. Natomiast Aleksander Stępkowski będzie przedstawiał zabranym korzenie ruchów feministycznych w perspektywie antropologicznej i politycznej.

Nie zapominajmy, że Ordo Iuris jest w ostatnich latach częstym gościem na aulach UW, co niepokoi część środowiska naukowego: współorganizuje konferencje naukowe o „polityce rodzinnej” i „małżeństwie”, na które zaprasza zawodowych działaczy religijnych. W 2016 na jednej z takich konferencji przestrzegano przed „światowym gejowskim lobby”, alarmowano, że w Wielkiej Brytanii dzieci muszą chodzić ubrane na tęczowo, a wszelkie formy oporu przeciw homopropagandzie spotykają się z szeroko zakrojonymi represjami.

To kolejne wydarzenie, które odzwierciedla wyraźny trend w debacie publicznej: Narodowa Debata o Rodzinie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przewidziana na 11 października praktycznie zamieni się w kościelną imprezę z udziałem dwóch księży, teologa i duszpasterza rodzin.

Aleksander Stępkowski otrzymał w ostatnich tygodniach rekomendację KRS do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Droga Autorko, proszę nie udawać feministki.

    Stali czytelnicy portalu zapewne pamiętają z jakim zapałem broni Pani prawa muzułmańskich kobiet do bycia traktowanymi niczym inwentarza domowy.

    Z czystej złośliwości przypomnę że kiedy pod Paryżem imamowie radzili nad zaletami i wadami bicia żon (owe pasjonujące obrady zakłóciły im aktywistki Femenu, stąd o tym wiemy), to nie uznała Pani tego za fakt godny napiętnowania.

    O owej konferencji i udawaniu że nic się nie stało, przypominam na tym portalu już chyba po raz dziesiąty, straciłem rachubę. Lubię jednak wytykać obłudę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Włochy: związki zawodowe znowu w natarciu

Związki zawodowe przypomniały, że pomimo szalejącej pandemii COVID-19 związane z nią ogrom…