Prezydent Brazylii udzielił pierwszego wywiadu telewizyjnego stacji SBT. Stwierdził w nim, że „pracownicy mają w tym kraju zbyt wiele praw, a obciążenia z tego tytułu przeszkadzają wszystkim”. Dlatego chce wyjść z inicjatywą likwidacji sadów pracy.

Według Jaira Bolsonaro „nadmiar praw pracowniczych zniechęca przedsiębiorców”. Zwłaszcza sądy pracy, które należałoby ustawowo zlikwidować. Prezydent zapowiedział, że wystąpi w parlamencie z taką inicjatywą, ponieważ, jak twierdzi, sady pracy są :upolitycznione” (czyt. nie stają po stronie hołubionych przez niego finansistów).

– Popatrzcie na takie Stany Zjednoczone. Tam prawa pracownicze prawie nie istnieją. Po co komu prawa, skoro nie ma pracy? – pytał retorycznie. Zaraz potem zapowiedział również podwyższenie wieku emerytalnego dla mężczyzn z 60 do 62 lat i dla kobiet z 55 do 57 lat.

– Brazylia zawsze zagrożona była socjalizmem, a wielu pragnęło reżimu w rodzaju kubańskiego lub wenezuelskiego – stwierdził na koniec, składając hołd twórcom wojskowej dyktatury. – Jeśli w Brazylii nigdy nie zapanował socjalizm, to należy za to dziękować naszym siłom zbrojnym.

Bolsonaro zamierza również obniżyć podatki, natomiast państwową kasę wzbogacić na emeryturach, na które dziś przeciętnie Brazylijczycy odchodzą w wieku 55 lat i statystycznie osiąga ona średnią wartość około 80 proc. pensji. Wspiera go lobby rolnicze oraz wojskowi, których, jak wielokrotnie sugerował, nie zawaha się wprowadzić do sądów, zaraz po tym, jak wytnie Puszczę Amazońską.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. On zamierza realizować program. Czy mówi coś nowego, o czym nie mówił wcześniej- nie. Trzeba raczej mieć nadzieje, że sporo nie zostanie zrealizowane z przedwyborczych zapowiedzi, jeśli zostanie to cóż.

    1. A który polityk nie jest psych- lub socjopatą?
      Nie widzę takiego…

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wyborczy show Trumpa: „Ameryka silna i dumna”, ale kiepsko w sondażach

74-letni miliarder Donald Trump, człowiek, który prawie cztery lata temu niespodziewanie p…