Minister zdrowia ma nowy pomysł na poprawę zdrowia polskiego społeczeństwa. W tym celu dogada się z telewizją publiczną, która emituje seriale.

4350955303_6f27d93fdb_zPan minister ujawnił, że dzięki jego idei, jak ręką odjął zniknie problem próchnicy wśród polskich uczniów. Minister Radziwiłł uważa, że przy pomocy seriali, które są oglądane przez miliony Polaków i Polek, będzie można promować kwestię higieny jamy ustnej, co pomoże zwalczyć zepsute zęby.

– W wielu krajach Europy Zachodniej, gdzie tego typu akcje promocyjne są prowadzone od lat, próchnica jest prawie niedostępna – mówił minister zdrowia cytowany przez gazeta.pl.

Pomysły ministra Radziwiłła uruchamiają ciekawość, jak na przykład w serialach wspomniane sugestie ministra uwzględniać będą scenarzyści: czy część scen toczyłaby się w łazience podczas mycia zębów, czy też bohaterowie filmów wyciągaliby zębami gwoździe ze ścian, mówiąc, że to możliwe tylko dlatego, że myją regularnie zęby rano i wieczorem, czy też znacząco kłapaliby zębami po każdym wyznaniu miłości. Rzecz w tym, że minister zdrowia próbuje zaklinać rzeczywistość, w której 90 proc. 15-latków ma próchnicę, co czwarty Polak przekłada wizytę u dentysty, bo go na nią nie stać, a NFZ planował w sierpniu obniżenie wydatków na leczenie zębów we swoich placówkach do 2,49 proc. budżetu Funduszu.

Minister Radziwiłł, gdyby naprawdę chciał coś zrobić dla zdrowia Polaków, lepiej by przedstawił pomysł na przywrócenie w szkołach gabinetów dentystycznych.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…