Słyszeliśmy w ostatnich dniach kilka zapowiedzi starań o delegalizację ONR. Czy ich autorzy naprawdę się odważą? W Polskę poszedł właśnie kolejny sygnał, że skrajnej prawicy wolno wszystko.

Justyna Helcyk – liderka Brygady Dolnośląskiej Obozu Narodowo-Radykalnego /youtube.com

Wydawało się, że przypadek działaczki dolnośląskiego ONR jest oczywisty. Oto co krzyczała na manifestacji antyuchodźczej Justyna Helcyk: Rządzą nami żydowscy imperialiści, a przybysze wyrżną nas wszystkich w pień! Przyjadą po dzieci, staruszki i wszyscy będziemy bez głów! Nie pozwolimy, by islamskie ścierwo zniszczyło naród polski!

Widzicie skrajną werbalną agresję, nawoływanie do nienawiści na tle religijnym? Wydaje wam się. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu stwierdziła, że nie doszło do złamania prawa. Jeszcze w lipcu 2016 r., kierując do sądu akt oskarżenia, była zupełnie innego zdania. Zwrot akcji nastąpił jesienią. Na polecenie nowych władz Prokuratury Regionalnej akt został wycofany. Podobno śledczy mieli zamiar uzupełniać materiał dowodowy, w tym m.in. znaleźć kartkę z przemówieniem Helcyk. Po co, skoro wystąpienie było nagrane? Łatwo się domyślić, jeśli dodamy, że w sprawie działaczki ONR interweniowało Ministerstwo Sprawiedliwości, zalecając ponowne przeanalizowanie sprawy. Posłowie Kukiz’15 żalili się ponadto w mediach, że policja i prokuratura szykanują patriotów, jeden z nich, Adam Andruszkiewicz, interpelował w tej sprawie w Sejmie. Kiedy ministerstwo wydało krytyczną opinię o działaniach prokuratury, Justyna Helcyk nie kryła satysfakcji.

Prowadząca śledztwo w sprawie Helcyk prokurator Justyna Pilarczyk ostatecznie 28 kwietnia przestała dostrzegać znamiona złamania przepisów i 28 kwietnia umorzyła śledztwo. Nie chciała komentować sprawy w mediach. „Gazeta Wyborcza” zauważyła, że miesiąc przed wydaniem decyzji w tej sprawie prawniczka awansowała – z prokuratury rejonowej do okręgu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Panie in blanco a kto naopowiadal Panu o tych 97% chrześcijan w Polsce? I jak to się ma do tematu. Bzdurne gadania o swiatopogladzie. Ja myślałem że wystarczy być człowiekiem. To Wy kosmopolityczni kastraci jesteście destruktorami światowego porządku ludzkiego. No tak! Powiem według Waszej interpretacji pełnej hipokryzji: niszczycie porządek przyjęty i ustanowiony przez setki narodow/plemion, wszystkie rasy. Przez setki lat ustanawiany i przyjęty dla danych kręgów za najlepszy. Kto powiedział że uszczesliwianie jest pożądane i właściwe?

 2. „Nacjonaliści” (piszę w cudzysłowie bo tak naprawdę są to szowiniści) to intelektualne pierwotniaki, ale akurat jeśli chodzi o islamską inwazję na Europę to mają rację z tym co mówią.

  1. Jaką inwazję wyłoniłeś/łaś nos za podwurko zwiedziłeś/łaś coś poza własną wsią i kościołem i plebanią iż się wypowiadasz??!! Klechów nie na rękę iż ludzie przechodzą na islam i dla tego szeżą panikę pracuje przebywam i rozmawiam z Muzułmanami na co dzień i jakoś mi nikt głowy nie chcę uciąć iż się nie kryje z swoimi poglądami że każda religia i każda buka to bzdury i zabobony.

 3. „Helcyk”? Czy to polskie nazwisko? Nie wydaje się za bardzo. Czy to przypadkiem nie jest jeden z tych przybyszy, co „wyrżną nas wszystkich w pień”?
  A tak na poważnie: ONR, IPN, PiS itd, itp., ale niestety też „cywilizowane” PO. Czy te trwające już od dziesięcioleci procesy powodowane narracją polityczną, społeczną, ekonomiczną i historyczną, które w mojej ocenie zmieniły Polaków w sposób niewiarygodny, bedą kiedyś do odwrócenia? I ile pokoleń będzie na to potrzebnych?

  1. Mnie jakoś się kojarzy z pejsami ale może dlatego że antysemitą jestem bo nie podoba mi się twur jakim jest Izrael oraz pamiętam o Izraelskich obozach koncentracyjnych.

 4. Mam dla autora propozycję.
  Niechaj jedzie pan do GB, zatrudni się jako robotnik gdzieś na produkcji/w magazynach/pakowni etc.. pomieszka w marnej dzielnicy i.. spróbuje funkcjonować jak w Polsce.
  A póxniej opowie nam Pan ile to razy mocno opalony koleś z ręcznikiem na makówie napluł panu na buty i nazwał ,,polskim ścierwem”, ,,psim pomiotem”. Nie będę tu wyliczał, bowiem język arabski jest pod względem inwektyw wręcz niedościgły.
  I co pogłaszcze pan takiego po główce (szczególnie gdy zacznie Panu wywijając nożem przed nosem) czy też potraktuje od razu sztachetą, tak aby przestał stanowić zagrożenie???
  (Spora grupa moich młodych znajomych wyjechała w ciągu ostatnich lat na Wyspy i wielu z nich ma właśnie takie doświadczenia. Zwykłej chamskiej agresji islamskiej mniejszości spowodowanej różnicą wyznawanej religii.)
  A Muzułmańska hidżra na Europę nie zakończyła się z likwidacją sułtanatu na półwyspie Iberyjskim (jak to się wydaje niektórym krótkowzrocznym). Ona trwa sobie w najlepsze.
  I co gorsza – właśnie przybiera na sile.

  1. Z turbanem na głowie nie chodzą muzułmanie tylko sikhowie. Chyba trzeba się trochę poduczyć zwłaszcza jeśli się mieszka w tak wielokulturowym kraju jak UK… Poza tym trochęnie chce mi się wierzyć że zna pan egoztyczne języki obce… Swoją drogą wyzwiska jakich Polacy używają w stosunku do Polaków sa często o wiele ostrzejsze… Nie wspominając już o tym w jaki sposób traktują wyznawców islamu. Podobno chrześcijaństwo nakazuje wybaczać wrogom i nadstawiac drugi policzek a Polacy to w 97 proc. chrzescijanie

  1. A skąd pan wie co myśli 90 proc. Polaków? Jakieś badania pan robił na ten temat?

  2. Być może 90 % z populacji debili. BTW. I gratuluję towarzystwa … Gdybyś się zaczął cieszyć z gratulacji, to szybciutko dodaję, że poprzednie zdanie to ironia?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kurdyjscy działacze w Niemczech znów prześladowani

Po niedawnym skazaniu na wieloletnie więzienie tureckich komunistów, niemiecki wymiar spra…