Jeśli twoja żona czy dziewczyna uprzykrza ci życie podczas kwarantanny, zrób z niej worek treningowy – takie przesłanie dla mężczyzn ma Billy Joe Saunders, mistrz świata w boksie wagi średniej WBO. Brytyjczyk opublikował w sieci krótki film z instrukcją, „jak sobie poradzić ze zrzędliwą partnerką”.

30-latek, którego konto na Twitterze obserwuje 149 tys. osób, zaczyna swój materiał od stwierdzenia: „Chcę zrobić krótkie wideo dla wszystkich waszych ojców, mężów, jeśli macie dziewczyny itp.”

Następnie snuje wizję dwojga ludzi odizolowanych w niewielkiej przestrzeni, w której mężczyzna „próbuje być cierpliwy” i „stara się być spokojny”, podczas gdy kobieta „pluje mu jadem w twarz”. Z każdym dniem takiego pobytu razem mężczyzna jest coraz bardziej zagubiony i zdezorientowany. Wreszcie szóstego lub siódmego dnia wybucha.

Co wtedy facet powinien zrobić? „Kiedy ona do ciebie podchodzi, coś mówi, ty eksplodujesz i uderzasz ją w podbródek” – mówi Saunders, wbijając jednocześnie w worek treningowy swoją prawą rękę.

W tej sytuacji zaskoczona kobieta „może zobaczyć białe plamy i jest w stanie przerażenia” – kontynuuje swoje wizje Brytyjczyk. Jego zdaniem taka „lekcja” powinna wystarczyć.

Po publikacji filmu promującego przemoc domową Saunders spotkał się z ogromną krytyką w sieci. Wiele grup ostrzegło, że przymusowa i dobrowolna kwarantanna wielu osób spowodowana pandemią COVID-19 może doprowadzić do wzrostu przypadków przemocy domowej. W dodatku wiele z przypadków przemocy może pozostać bezkarnych, gdyż większość instytucji skupia się obecnie na walce z groźnym wirusem.

Bokser już przeprosił za swój film na Twitterze. „Nigdy nie tolerowałbym przemocy domowej i gdybym zobaczył mężczyznę bijącego kobiety, sam bym go roztrzaskał” – napisał bokser do swoich fanów.

„Mam córkę i jeśli mężczyzna dotknąłby ją palcem, byłby to jego koniec. Przepraszam, że obraziłem kobiety” – dodał.

Saunders pozostaje niepokonanym zawodnikiem, który w swojej karierze wygrał 29 walk bokserskich. Jeszcze w tym roku zmierzy się w Las Vegas z meksykańską megagwiazdą Saulem „Canelo” Alvarezem, jeśli pandemia koronawirusa ustąpi.

W 2018 roku Saunders został ukarany grzywną w wysokości 100 tys. funtów przez British Boxing Board of Control (BBBofC) za wideo, w którym zaproponował kobiecie narkotyki w zamian za seks.

Trudno uwierzyć w szczerość przeprosin promotora przemocy wobec swoich partnerek. Wszystko wskazuje na to, że były one podyktowane jedynie zimną kalkulacją. Być może menadżerowie mistrza świata uznali, że przesadził i brak reakcji może nadszarpnąć jego wizerunkiem.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Wielki marsz antyfaszystów ulicami Lipska. Bronili studentki oskarżonej o lewicowy ekstremizm

Kilka tysięcy osób demonstrowało w Lipsku w obronie Liny E., studentki oskarżonej o tworze…